Bývalou továrnu na trolejbusy Škoda Ostrov nahradí obří hala. Vyrovná se Amazonu | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Bývalou továrnu na trolejbusy Škoda Ostrov nahradí obří hala. Vyrovná se Amazonu

Daniel Novák

Daniel Novák

Kolem pěti stovek pracovních míst se vytvoří díky nové průmyslové zóně v Ostrově na Karlovarsku. Developer už do nedalekého Chebu přitáhl například sklad velkého e-shopu Tchibo nebo dodavatele automobilek BWI.

V Ostrově na Karlovarsku bude na místě bývalého výrobního areálu Škody Ostrov zcela nová průmyslová zóna. Developerská společnost Panattoni v ní připravuje výstavbu obří haly o deseti hektarech. Václavské náměstí v Praze by se do ní vešlo dvakrát a ještě by hektar zbyl. Podobně velké je distribuční centrum Amazonu v Dobrovízi u Prahy. Stavěl ho ostatně rovněž developer Panattoni.  Výstavba v Ostrově má začít příští rok. V roce 2018 by měl zahájit provoz první investor.

„V lokalitě se nám podaří přirozeně navázat na padesátiletou strojírenskou tradici. Ještě na začátku milénia se tu vyráběly trolejbusy,“ uvedl starosta Ostrova Pavel Čekan.

Fabrika je lepší než hektary řepky, říká developer Pavel Sovička

Koho přesně hodlá developer na Karlovarsko přivést, si zatím nechává pro sebe. „Věříme, že první uživatele odtajníme v prvním kvartálu roku 2017. Bude se jednat o společnosti, které již v ČR působí,“ sdělil Pavel Sovička, šéf Panattoni pro Česko a Slovensko.

Celkem vznikne v Ostrově 125 tisíc metrů čtverečních moderních průmyslových ploch. Pokud developer nesežene nájemce pro plánovanou obří halu, rozdělí ji do několika menších. V zóně vznikne až pět set pracovních míst.  

Panattoni v Ostrově navazuje na projekt z chebské průmyslové zóny. Firmě se tam ve spolupráci s českou realitní skupinou Accolade podařilo přitáhnout například čínského dodavatele automobilek BWI Group, logistickou společnost DHL nebo sklad e-shopu Tchibo.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!