CTP expanduje na Ukrajinu. Získal logistický areál ve Lvově | e15.cz

CTP expanduje na Ukrajinu. Získal logistický areál ve Lvově

Remon Vos
Remon Vos
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší developer průmyslových nemovitostí na českém trhu, skupina CTP, vstoupil na ukrajinský trh. Ve Lvově získal logistický park o rozloze 23 hektarů a plánuje přistavět dalších deset. Cenu investice společnost nezveřejnila.

CTPark Lvov se nachází v Rjasne, což je průmyslová zóna v severozápadní části města v blízkosti silnice M10 s dobrým dopravním spojením do Polska, Maďarska, Slovenska a dalších regionů. Kromě řízení stávající zóny CTP postaví dalších 100 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor třídy A a vytvoří zhruba 3000 nových pracovních míst v regionu, uvedla firma.

„Západoukrajinský Lvov, nacházející se pouze několik kilometrů od polských a slovenských hranic, zaujímá strategickou pozici. Navíc disponuje vzdělanou a dostupnou pracovní silou, jež byla nedávno podpořena přílivem pracovníků z východní Ukrajiny. Místní radnice tento projekt velmi podporuje a my tuto atraktivní příležitost hodláme nabízet především našim dlouhodobým klientům,“ poznamenal generální ředitel a spoluvlastník CTP Remon Vos.

O Ukrajinu je zájem

CTP chce nabízet nové prostory především svým stávajícím klientům. „Mnozí již projevili zájem o Ukrajinu jakožto potenciální cíl expanze,“ poznamenal Hendrik Jung ze společnosti CTP s tím, že Lvov má obrovský potenciál. „Ten přilákal do oblasti několik velkých mezinárodních investorů, jakými jsou Metro, REWE, Cargo Partner či Auchan,“ dodal Jung.

Developer bude oslovovat společnosti z různých průmyslových odvětví, jako jsou například high-tech výroba, logistika, automobilový průmysl nebo strojírenství. Tyto společnosti mohou profitovat především z blízkého spojení do zemí středoevropského regionu, zkušených a vzdělaných pracovníků a nižších nákladů pojících se s ukrajinským prostředím.

Velké plány

Skupinu CTP vlastní několik nizozemských podnikatelů v čele se zakladatelem a generálním ředitelem Remonem Vosem. Je největším průmyslovým developerem na českém trhu a provozuje síť 36 logistických a průmyslových CTParků. Ty se kromě Česka nachází i na Slovensku, v Rumunsku a Polsku. Aktuálně činí celková pronajímatelná plocha společnosti 2,5 milionu metrů čtverečních v několika zemích regionu. Do konce letošního roku ji chce CTP rozšířit na tři miliony metrů čtverečních a až na pět milionů metrů čtverečních do roku 2020. Před nedávnem oznámila akvizici hned pěti lokalit v několika zemích střední Evropy.

Předloni skupina hospodařila s provozním ziskem 100 milionů eur (2,748 miliardy korun). V poslední době se stále více mluví o prodeji tohoto největšího průmyslového developera v Česku. Zakladatel a spolumajitel skupiny Vos zvěsti o jednáních s případnými kupci i možném prodeji až dosud vždy odmítal komentovat.

Autor: ČTK
Newslettery