Dostavba největšího chrámu nákupů nabírá na obrátkách | E15.cz

Dostavba největšího chrámu nákupů nabírá na obrátkách

Michal Nosek

Příchod jara obvykle vítají kvetoucí stromy a keře. Všechno začíná klíčit. Zato na pražském Chodově neroste tráva, ale obří železobetonový skelet. Společnost Unibail-Rodamco, která již nyní velký nákupní komplex vlastní, investuje do rozšíření 4,5 miliardy korun.

Jeřáby, lešení, armatury a beton. Tak zatím vypadá okolí stanice metra Chodov, kde probíhá dostavba obchodního centra. Po jejím dokončení se nákupní plocha zvýší ze 61 tisíc na 100 tisíc metrů čtverečních. Centrum bude mít po dostavbě 296 prodejen, nejvíc v zemi.

Deset procent plochy budou podle provozovatele centra, společnosti Unibail-Rodamco, zabírat restaurace. Nové rozšířené centrum se má otevřít na podzim roku 2017. Své poslední připomínky ke stavbě mohou lidé vyjádřit 3. května na veřejném projednávání změn projektu se zástupci městké části Praha 11.

Kromě právě probíhající přístavby nové části se rekonstrukce dočkají i stávající prostory centra. Nově vznikne i kino s osmnácti sály. Podle vlastníka má jít o největší a nejmodernější promítací multiplex v české republice.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!