Ekospol koupil od CTY miliardový bytový projekt | e15.cz

Ekospol koupil od CTY miliardový bytový projekt

Nová Hostivař. Byty z první etapy výstavby nabídne Ekospol ještě letos
Nová Hostivař. Byty z první etapy výstavby nabídne Ekospol ještě letos
• 
ZDROJ: Ekospol
Daniel Novák

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přední stavitel nových bytů Ekospol realitního podnikatele Evžena Korce udělal jednu z největších akvizic posledních let. Firma koupila od skupiny CTY významných postav slovenského byznysu Juraje Kamaráse a Ladislava Krajňáka projekt na více než osm stovek bytů v Praze v Hostivaři.

„Celková investice do projektu bude dělat kolem 1,3 miliardy korun,“ řekl deníku E15 generální ředitel Ekospolu Korec. V tržbách přinesou hostivařské byty developerovi včetně daně z přidané hodnoty zhruba 1,6 miliardy.

Plán počítá s rychlým tempem prodejů i výstavby. Společnost by totiž projekt ráda dokončila ve čtyřech etapách. Jen v první vrhne Ekospol letos v Hostivaři na trh 250 jednotek. Do podzimu by chtěl mít většinu z nich prodaných. Pokud záměr vyjde, budou je ještě tento rok následovat zhruba dvě stovky dalších.

Ekospol sází na to, že brzy k projektu získá územní rozhodnutí. „Důležité je, že od všech orgánů státní správy máme kladná stanoviska,“ dodal Korec.

Šest bytových domů o osmi až devíti nadzemních podlažích vznikne na téměř tříhektarovém pozemku, který CTY vlastní hned vedle svého tamního průmyslového areálu. Nový rezidenční komplex bude mít za souseda také hostivařské filmové ateliéry. Parcela byla původně součástí podniku TOS Hostivař.

Trh s byty roste
Nízké úroky hypoték a vyšší výnosy než u jiných investičních instrumentů rozhýbaly prodeje nových bytů v Praze. Loni se jejich prodeje v metropoli zvýšily o 19 procent na téměř šest tisíc novostaveb. To bylo více než před krizí. Letošní prodeje pravděpodobně zpomalí tempo. Developeři očekávají růst trhu zhruba o pět procent.

Developer v Hostivaři nasadí agresivní cenovou politiku. V případě několika garsonek počítá dokonce s cenou pod milion korun. Podle Korce tomu společnost cíleně obětuje část zisku. Ekospol tak hodlá potrápit konkurenty. Mimo jiné společnost Finep, která v Hostivaři doprodává třetí etapu projektu Nad přehradou nebo finského developera YIT, jež má v lokalitě v prodeji ještě část bytů z projektu Koti Hostivař. Tvrdší souboj ale čeká Ekospol se společností Skanska Reality, jež právě v těchto dnech spustila prodej 139 bytů v projektu Terasy Strašnice.

Ekospol minulý rok zvýšil tržby o více než třetinu na miliardu. Z nich firma vytvořila zisk před zdaněním 200 milionů. Ve srovnání s předchozím obdobím vydělala dvojnásobek. Společnost se od devadesátých let zaměřuje hlavně na výstavbu levnějšího bydlení.

Newslettery