Finep prodal podíl na sídle Vodafonu, zároveň staví komplex City West | E15.cz

Finep prodal podíl na sídle Vodafonu, zároveň staví komplex City West

Finep prodal podíl na sídle Vodafonu, zároveň staví komplex City West
Stovky milionů. Developer Finep se zbavil administrativních budov, které postavil v pražských Stodůlkách.
• 
ZDROJ: Foto finep

Daniel Novák

Developer Finep se zbavil podílu v nových kancelářských budovách v Praze ve Stodůlkách ve prospěch dlouholetých partnerů z Ungelt Partners. Zároveň společně začali stavět další část administrativního komplexu City West.

Realitní investoři ze skupiny Ungelt Partners převzali podíly developerské skupiny Finep, které měla na nové centrále Vodafonu v Praze ve Stodůlkách i na sousední zánovní budově. V ní sídlí například pobočka německé IT korporace Wincor Nixdorf. Hodnota transakce s dvaceti tisíci metry čtverečními moderních kanceláří nebyla zveřejněna. Podle odhadů z trhu ale může jít o stovky milionů korun. Podle posledních zveřejněných údajů měli Ungelt Partners zastoupení realitním byznysmenem Alexandrem Adámkem již dosud se 45 procenty největší podíl. Finep držel pětatřicet procent.

„City West je projekt, u kterého jsme se společností Finep od samého začátku. Jedním z faktorů, který rozhodl o našem zájmu, je samotné potvrzení úspěšnosti projektu v podobě dlouhého seznamu vysoce bonitních nájemců u těchto budov,“ uvedl Adámek.

Prodané budovy nazvané pracovně C1 a C2 jsou součástí kancelářského komplexu, který Finep v lokalitě začal budovat spolu s bytovým projektem Britská čtvrť. Pro původního čistě bytového developera ovládaného čtveřicí Michal Kocián, Tomáš Zaněk, Pavel Rejchrt a Vladimír Schwarz s malým podílem generálního ředitele Tomáše Pardubického se s projektem City West podařil úspěšný průlom na kancelářský trh.

Spolu s Ungelt Partners dostali do Stodůlek velké ryby typu Vodafonu, Siemensu nebo Komerční banky. Díky tomu následně mohou postupně dostavovaný komplex po částech prodávat. Plácli si už s investory typu CPI nebo Cimexu. Součástí rozvíjející se lokality, kterou Finep nazval novým Západním městem, je rovněž rezidenční Britská čtvrt. V ní Finep na podzim pustil na trh již devátou etapu. Počet prodaných bytů se tam podle posledních údajů již blížil devíti stovkám.

Nové kanceláře
Developeři Finep a Ungelt Partners rozšíří administrativní komplex City West v Praze ve Stodůlkách o další budovu. Dům pracovně pojmenovaný A1 již začali stavět. Developer nyní jedná se třemi zájemci, každý z nich má zájem o více než tisíc čtverečních metrů. Investice do výstavby se bude pohybovat kolem 350 milionů korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!