Investor Šantovka Tower kvůli územnímu plánu žaluje Olomouc | E15.cz

Investor Šantovka Tower kvůli územnímu plánu žaluje Olomouc

Šantovka tower
Šantovka tower
• 
ZDROJ: santovka.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Developerská společnost Office Park Šantovka, která má v plánu v sousedství historického centra Olomouce postavit 75 metrů vysokou budovu Šantovka Tower, podala žalobu na olomouckou radnici kvůli nedávno schválenému územnímu plánu. Brání totiž stavbě výškového domu a blokuje i další plánované budovy.

„Ano, žalobu jsme podali. Dále se k tomu nebudeme vyjadřovat,“ řekl deníku Dnes mluvčí projektu Šantovka Tower Juraj Aláč.

Nový územní plán v ochranném pásmu městské památkové rezervace nastavil nové výškové limity, do kterých se plánované stavby nevejdou. Advokát developerské firmy argumentuje tím, že vedení města o výškách chystaných staveb vědělo už od roku 2008 a že těmto plánům pod podmínkou „vysoké architektonické úrovně“ vyjádřilo podporu.

Olomoucký primátor Martin Major (ODS) po schválení územního plánu řekl, že investor Office Park Šantovka nemá problémy s územním plánem, ale s ochranou historické části Olomouce. Stavbu výškových budov v ochranném pásmu památkové rezervace totiž zakázalo ministerstvo kultury, což se poté promítlo v územním plánu.

Stavba výškové budovy Šantovka Tower, na které se podílí podnikatel Richard Morávek, má četné odpůrce i příznivce. Šantovka Tower by se díky svým 75 metrům dělila s radnicí o pozici druhé nejvyšší stavby v Olomouci. S její stavbou vedle památkářů nesouhlasí i někteří odborníci, kteří tvrdí, že by poškodila panorama historického centra Olomouce. Podle investorů panorama narušeno nebude.

Andrea Odoardi: Z pasažérů Hlavního nádraží musíme udělat zákazníky

Autor: ČTK