J&T Real Estate dokončila prodej kanceláří Rustonka | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

J&T Real Estate dokončila prodej kanceláří Rustonka

Martin Štorkán

Martin Štorkán

Zástupci developerské a investiční skupiny J&T Global Estate dokončili prodej kancelářského centra Rustonka na pražském Karlíně. Novými majiteli komplexu se staly korejský investiční fond Hana Alternative Asset Management a evropský správce majetku White Star Real Estate. Hodnotu transakce strany neuvedly.

O prodeji areálu se spekulovalo už dříve. Korejský zpravodajský server Korean Investors v březnu uvedl, že o koupi Rustonky jednají právě investiční fondy z korejské bankovní skupiny Hana Financial Group. Hodnota komplexu má podle něj dosahovat v přepočtu 4,2 miliardy korun. V Česku na prodej Rustonky jako první upozornil server Ihned.

Komplex tvoří tři budovy s pronajímatelnou plochou přesahující čtyřicet tisíc metrů čtverečních. Většinu celkových ploch má podle Ihned internetový gigant Amazon, mezi další nájemce patří například francouzský správce majetku Veeam. V areálu jsou i restaurace a několik obchodů.

Praha je v poslední době cílem většího objemu korejských investic. Korejské společnosti investovaly do Florenc Office Center, kde sídlí poradenská společnost KPMG, i do karlínského projektu River Garden.

Budova bývalého Telecomu půjde k zemi. Nahradí ji věže od Jiřičné, podívejte se
Nuselská mlékárna jde k zemi. Developer postaví v areálu byty

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!