Kauza Dobříš: Soused chce postavit dům 33 cm od mého pozemku. Podle úřadu je to v pořádku | E15.cz

Kauza Dobříš: Soused chce postavit dům 33 cm od mého pozemku. Podle úřadu je to v pořádku

Kauza Dobříš: Soused chce postavit dům 33 cm od mého pozemku. Podle úřadu je to v pořádku
Protesty proti výstavbě na Dobříši
• 
ZDROJ: Reflex

Reflex.cz

Při shromažďování podkladů k článku o odporu občanů Dobříše vůči radnicí nestandardně plánované výstavbě obyvatelé města redaktory týdeníku Reflex informovali i o dalších rozhodnutích tamního stavebního úřadu. Rozhodnutích více než sporných.

Pavol Závodský (52) je původem ze Slovenska, ale v Dobříši žije s rodinou už řadu let. Spokojeně – až donedávna. Starý dům na pozemku sousedícím s tím jejich totiž koupil pražský architekt a naplánoval na jeho místě stavbu, s níž nikdo ze sousedů nesouhlasí.

„Bydlíme ve staré zástavbě. Domy tu jsou na sebe dost namačkané už nyní, ale pan architekt to chce dotáhnout do úplně absurdního stavu. Jeho plánovaný dům má stát jen 33 centimetrů od hranice našeho pozemku a 3,5 metru od našeho domu,“ popisuje Pavol Závodský. Tak malé vzdálenosti odporují právním předpisům, a tak architekt požádal stavební úřad v Dobříši o patřičnou výjimku. Rodina Závodských byla proti, stejně jako obě dvě další rodiny v těsném sousedství plánované stavby. Stavební úřad v roce 2014 žádost o výjimku zamítl. Příběh tím ale zdaleka neskončil.

„Po komunálních volbách se na radnici změnili lidé a žádost o výjimku byla podána znovu. K překvapení nás všech ji tentokrát stavební úřad povolil,“ vzpomíná Závodský. Začalo úmorné kolečko odvolání. Podávali je majitelé všech pozemků, sousedících s plánovaným domem. Upozorňovali na řadu nestandardních aspektů a především na to, že schválená výjimka je pouze ve prospěch žadatelů a práva vlastníků sousedních nemovitostí nebere v úvahu.

Celý článek čtěte na Reflex.cz

Autor: Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!