Křižovatka v Klatovech bude, slíbil ministr Dobeš | E15.cz

Křižovatka v Klatovech bude, slíbil ministr Dobeš

ministr dopravy Pavel Dobeš (VV)
ministr dopravy Pavel Dobeš (VV)
• 
ZDROJ: Foto E15 Robert Zlatohlavek

nos, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV)dnes slíbil Plzeňskému kraji i městu Klatovy 29 milionů korun na stavbu kruhové křižovatky u dokončované nové klatovské nemocnice.

Stavba za 34 milionů korun na státní silnici I. třídy je totiž klíčová pro kolaudaci a otevření nemocnice. Největší investice v historii kraje za 1,3 miliardy korun má přijmout první pacienty už letos v srpnu. Jde o velmi důležitou stavbu pro celý region, řekl ministr.

„Na nejbližším setkání výboru Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) dojde k rozpočtovému opatření, které zajistí finanční prostředky ve výši 29 milionů korun ze strany ministerstva dopravy na výstavbu kruhového objezdu. Zbytek dá kraj,“ dodal. Křižovatka by měl být hotová nejdéle do konce letošního roku. Peníze dostane plzeňská oblast Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které bude investorem stavby. Podle jeho ředitele Zdeňka Kuťáka je akce připravena.

„Jsem velmi rád, že ministerstvo dodrží závazek, který nám dal předchůdce pana ministra. Kruhová křižovatka umožní bezproblémový přístup do nemocnice,“ uvedl hejtman Milan Chovanec (ČSSD). Podle něj by se stavba měla stihnout už v létě, ale limitní termín konec roku uvedl kvůli tomu, pokud by se vyskytly nějaká odvolání soutěžitelů.

Zpráva ministerstva i ŘSD o tom, že státní peníze budou, je podle Chovance důležitá pro kolaudaci nemocnice. Kraj ji předloží stavebnímu úřadu a „jednání s ním o předběžném užívání bude podstatně jednodušší“. V nejbližších dnech rozjedeme přípravu výběrového řízení tak, abychom stihli v květnu nebo červnu stavbu zahájit, řekl Dobeš.

Autor: nos, ČTK