Lindstrom: Akvizice RPG Byty je strategická. Odkup neumožníme | E15.cz

Lindstrom: Akvizice RPG Byty je strategická. Odkup neumožníme

Byty RPG v Karviné-Novém Městě.
Byty RPG v Karviné-Novém Městě.
• 
ZDROJ: ctk

dnv

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nový majitel čtyř desítek tisíc bytů na severu Moravy financoval nákup z peněz velkých světových investorů. Firma Round Hill Capital chce kapitál dlouhodobě zhodnotit výnosy z nájemného, říká její výkonný ředitel Kirk Lindstrom. Současní nájemníci tak nemohou očekávat, že by si byty od nového domácího mohli koupit.

Necháte si celé nabyté portfolio nebo část prodáte?

Round Hill Capital je dlouhodobým investorem. Naším plánem je umožnit managementu RPG Byty pokračovat v řízení společnosti jako kvalitního portfolia nájemního bydlení za účelem zůstat preferovaným pronajímatelem pro lidi v Moravskoslezském kraji.

Pro nájemníky se nic nezmění. Současné nájemní smlouvy byly uzavřeny se společností RPG Byty, nikoli s Round Hill Capital. RHC nemá plány vměšovat se do nich a nemá ani právo tak činit.

Část nájemníků dlouhodobě usiluje o koupi bytů. Jak se k tomu stavíte?

Naše společnost podporuje strategii současného managementu spravovat celé portfolio jako nájemní bydlení a získat úspory v rozsahu, který umožní poskytnout nájemníkům dodatečné benefity ve smyslu kvality služeb a bydlení.

Investujeme do bytových portfolií, nikoli do jednotlivých bytových jednotek. Jsme dlouhodobými investory a je v našem zájmu mít stabilní základnu nájemníků.

Kirk Lindstrom Autor: rpg

Budete investovat do renovací?

Samozřejmě. Round Hill Capital vždy pracuje s cílem udržet a zvýšit hodnotu svých investic, což vyžaduje udržení potřebné úrovně kapitálových a provozních nákladů, abychom mohli udržovat majetek v dobrém stavu a zajistit pohodlí a bezpečnost pro nájemníky v jejich domovech.

S jakým investičním horizontem a výnosem jste akvizici uskutečnili?

Round Hill je dlouhodobý strategický investor do nájemního bydlení v několika evropských zemích. Po Německu, Velké Británii, Nizozemsku a ČR uvažujeme i o dalších. Konkrétnější informace jsou ale předmětem obchodního tajemství.

Jak jste akvizici financovali?

Jako jakýkoli jiný investiční správce investujeme vlastní kapitál poskytnutý předními světovými institucionálními investory. Na akvizici jsme si rozhodně nevzali úvěr.

Autor: dnv