Lordship chce ve Varech prostavět miliardy | e15.cz

Lordship chce ve Varech prostavět miliardy

V okolí Dolního nádraží mají vyrůst hotely, kongresové centrum,
obchodní a zábavní centra, akvapark a několik stovek bytů. Developer uvažuje také
o vybudování zdravotnického střediska a vyšší odborné školy pro lázeňství
V okolí Dolního nádraží mají vyrůst hotely, kongresové centrum, obchodní a zábavní centra, akvapark a několik stovek bytů. Developer uvažuje také o vybudování zdravotnického střediska a vyšší odborné školy pro lázeňství
• 
ZDROJ: Vizualizace Lordship

Denisa Novotná

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Až osm miliard chce investovat developerská společnost s britskými kořeny Lordship do výstavby v okolí Dolního nádraží v Karlových Varech. Na čtrnáctihektarovém území, jehož velkou většinu už Lordship odkoupil od Českých drah, mají stát hotely, kongresové centrum, obchodní a zábavní centra, akvapark a několik stovek bytů. Developer uvažuje také o vybudování velkého zdravotnického centra a vyšší odborné školy pro balneo a lázeňství, o jejímž zřízení jedná s ministerstvem školství.

„V první fázi vybudujeme infrastrukturu včetně parkovišť a dopravního uzlu. Pak plánujeme výstavbu osmnáctipatrového hotelu, kongresového centra a zařízení pro trávení volného času,“ přiblížil úvodní část obřího projektu partner Lordshipu Martin Pilka. Zahájení výstavby plánuje za dva až tři roky.

Projekt Central Park Karlovy Vary, připravovaný od roku 2008, podporovalo minulé vedení karlovarské radnice, složené ze zástupců ODS a ČSSD. Koalice, vzešlá z loňských podzimních voleb, ale záměr pozastavila. Jedním z důvodů jsou nejasnosti kolem budoucího fungování dopravních terminálů v dotčeném území. „Od Českých drah a Správy železniční dopravní cesty už máme odsouhlasenu velikost nádraží a redukci kolejiště,“ uvedl Pilka. S městem firma dál vyjednává o zachování terminálu pro autobusovou dopravu.

„V současné době čekáme na reakci města na koncept, který jsme předložili v květnu,“ vysvětlil Pilka s tím, že Lordship v upraveném projektu mírně zredukoval plochy pro bydlení i komerci.

„Nové vedení se do projektu nejdřív musí nějak dostat a vytvořit si názor,“ zhodnotil aktuální situaci mluvčí magistrátu Jan Kopal. Radnice se až nyní chystá zpracovat urbanistickou studii pro toto území. Podle Kopala nemá magistrát v tuto chvíli jasno ani v tom, zda je předložený projekt v souladu s územním plánem. „Některé skupiny říkají, že ano, a některé, že ne,“ charakterizoval situaci ve vedení města Kopal.

Autor: Denisa Novotná

Nejčtenější

Newslettery