Marihuana rozhýbala v americkém Coloradu realitní byznys | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Marihuana rozhýbala v americkém Coloradu realitní byznys

Marihuana rozhýbala v americkém Coloradu realitní byznys
cannabis sativa
• 
ZDROJ: CC: Manuel Martin Vicente/flickr

dnv

Legalizace marihuany v americkém státu Colorado se ukázala jako dobrodiní rovněž pro obchody s nemovitostmi. Sklady, vhodné k tomu, aby se z nich staly pěstírny konopí, jdou doslova na dračku.

„Je to naprosto bláznivé. Cokoli najdu, můžu okamžitě prodat. Za běžných okolností se průmyslové nemovitosti prodávají měsíce či roky,“ cituje agentura Bloomberg coloradského realitního makléře Boba Costella.

Jen Costello zprostředkoval v posledním období prodej pěti skladových hal. Investoři pospíchali a platili v hotovosti. Bojuje se totiž o pozice na lukrativním trh, který je zároveň ještě v plenkách. V případě legalizace na federální úrovni by šlo o byznys s hodnotou kolem 20 miliard dolarů, odhaduje profesor ekonomie z Harvardu Jeffrey Miron.

„Myslíme si, že některé z nejslibnějších a současně nejvíce přehlížených příležitostí se mohou skrývat v doplňkovém byznysu typu nemovitostí,“ poznamenal k novým příležitostem kolem marihuany Peter Adams, ředitel skupiny Rockies Venture Club, která spojuje podnikatele a investory. „Chlapi kutající během zlaté horečky zlatou rudu si taky nepřišli na moc peněz, zato prodejci lopat a krumpáčů vydělali majlant,“ dodal.

Čekají až 77 milionů

Vedle Colorada legalizoval marihuanu v USA ještě stát Washington. Jen za první měsíc legalizace inkasovala v Coloradu státní pokladna na daních z marihuany dva miliony dolarů. Za celý rozpočtový rok by podle odhadů mohl stát na daních z marihuany inkasovat až 77 milionů dolarů.

Většina obyvatel Colorada považuje legalizaci za přínosnou. Ostatně sami si ji schválili v referendu. Kampaně za legalizace marihuany probíhají také v dalších amerických státech.

Autor: dnv
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!