Místo sídla Rudého práva bude největší kancelářská budova v Praze | E15.cz

Místo sídla Rudého práva bude největší kancelářská budova v Praze

ČTK
nos

(FOTOGALERIE) Česko-slovenská skupina Penta zahajuje v Praze na Florenci výstavbu největší kancelářské budovy v hlavním městě. Stavba za 200 milionů eur, tedy asi 5,1 miliardy korun, má být hotová na konci roku 2013.

Stavba, kterou dnes Penta představila, vyroste na místě bývalého komplexu České typografie, později Rudého práva. Penta již v lokalitě dokončuje demoliční práce, letos na jaře chce začít samotnou výstavbu.

Projekt nabídne v devíti podlažích celkem 49 tisíc metrů čtverečních hrubé podlahové plochy kanceláří. Dalších 7500 čtverečních metrů zaberou obchody a restaurace. „Z projektu nechceme nákupní centrum,“ řekl ředitel divize developmentu Penty Petr Palička.

Nová výstavba, kterou Penta zahájí letos na jaře

Penta postaví administrativní komplex na FlorenciPenta postaví administrativní komplex na FlorenciAutor: penta

Nemovitosti mezi ulicemi Na Florenci a Na Poříčí vlastnila původně rakouská společnost S+B CEE Beteiligungsverwaltungs, která tam plánovala výstavbu víceúčelového centra. Plán ale neuskutečnila a v lednu 2010 prodala nemovitosti Pentě. Stavba je prvním developerským projektem Penty v Česku. Na Slovensku Penta vlastní 11 realitních projektů.

FlorencFlorencAutor: projektflorenc.cz

Současná podoba komplexu bývalé České typografie:

FlorencFlorencAutor: projektflorenc.cz
Z pohledu od magistrály

FlorencFlorencAutor: projektflorenc.cz
Z ulice Na Poříčí

Penta je středoevropská investiční skupina, založena byla v roce 1994. Investuje především do maloobchodu, zdravotnictví, letecké výroby, strojírenství, energetiky, zábavního průmyslu a bankovnictví. Penta působí v řadě zemí Evropy, nejvíce investičních projektů zatím uskutečnila v Česku, na Slovensku a v Polsku.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!