Nejvyšší mrakodrapy v Česku mají zelenou

Prague Eye, mrakodrap

Prague Eye, mrakodrap Zdroj: vizualizace PPF

Skupina PPF je o krok blíž výstavbě dvou nejvyšších budov v Česku, které plánuje v Praze na Chodově. Pražský magistrát totiž rozhodl, že projekt nemůže významně ovlivnit životní prostředí a veřejné zdraví, a proto ho nebude posuzovat podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí.

Projekt s názvem Prague Eye Towers zahrnuje výstavbou dvou kancelářských věží o výšce 139 a 128 metrů. Zatím nejvyšší rozestavěnou budovou v Česku je brněnský mrakodrap AZ Tower, který bude mít 111 metrů.

PPF plánuje stavbu výškové budovy v Česku již několik let. V roce 2008 představila studii, který počítala s vybudováním jedné věže vysoké 190 metrů. Později se ale PPF rozhodla pro dvě menší stavby.

V Praze bylo na konci března 2,81 milionu metrů čtverečních moderních kanceláří. Objem prázdných kanceláří se od ledna do konce března mírně zvýšil na 12,3 procenta, což představovalo 344 tisíc čtverečních metrů volných ploch.

Prague Eye, mrakodrapPrague Eye, mrakodrap | vizualizace PPF

PPF chce začít stavět už na jaře 2012, věže mají stát do léta 2015. Skupina připravuje stavbu výškové budovy, která se stane její vlajkovou lodí v Česku, už několik let. V roce 2008 přišla se studií, která počítala s jednou 190 metrů vysokou věží o 42 podlažích. Loni se rozhodla pro dva o něco nižší objekty. Jejich současná podoba je dílem ateliéru CMC Architects.