Odboráři prodali své žižkovské sídlo, cena se blíží miliardě | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Odboráři prodali své žižkovské sídlo, cena se blíží miliardě

ČTK

Odborové svazy prodaly Dům odborových svazů (DOS) na pražském Žižkově. ČTK to dnes řekl člen představenstva Majetkové, správní a delimitační unie odborových svazů (MSDU OS) Karel Sladkovský. Údaje o ceně a novém vlastníkovi zatím nesdělil. Podle zdrojů ČTK se hodnota nemovitosti pohybuje kolem miliardy korun. Veřejnou soutěž na prodej objektu vyhlásily odborové svazy začátkem března.

Odborové svazy už dříve uvedly, že budova má kapacitu několikanásobně převyšující současné potřeby odborů, které v ní využívají zhruba 20 procent kancelářské plochy. Náklady spojené s vlastnictvím památkově chráněné budovy jsou podle nich značné.

O prodeji domu na náměstí Winstona Churchilla bylo rozhodnuto v polovině loňského roku. Odborové svazy, které jsou dosud v DOS v nájmu, budou mít po prodeji dvouletou ochrannou lhůtu pro nalezení nového sídla. 

Komentář Lukáše Kovandy: Špuntovka na Středulu neplatí

Velká nemovitost na Churchillově náměstí se nachází na místě, od něhož se v příštích letech čeká velký rozkvět. Současná odborářská centrála by se tak v lukrativní lokalitě mohla změnit třeba na hotel.

„Dům odborových svazů je bezesporu trofejní nemovitost ve výjimečné a rozvíjející se lokalitě. Takovou nemovitost může investor ocenit nejen odhadovaným komerčním výnosem, ale i na základe její historické a estetické kvality. Na druhou stranu revitalizace takové budovy bude vyžadovat velkou zkušenost a cit pro detail, neboť jde o nemovitou kulturní památku. Tato skutečnost bude mít podstatný vliv na posuzovaní stávající i budoucí hodnoty budovy,“ uvedla již dříve pro E15 Zdenka Klapalová, ředitelka konzultantské firmy Knight Frank.

V centru Prahy vyroste nové akademické centrum
Potřebujeme půl miliardy, na prodej může být téměř vše, říká zakladatel potápějícího se holdingu PSJ

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!