Penta dokončila koupi Waltrovky, vystaví čtvrť za miliardy | E15.cz

Penta dokončila koupi Waltrovky, vystaví čtvrť za miliardy

Areál bývalé továrny Walter Jinonice
Areál bývalé továrny Walter Jinonice
• 
ZDROJ: E15

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česko-slovenská finanční skupina Penta Investments koupila pozemky po bývalé továrně Waltrovka v pražských Jinonicích od česko-irské firmy Red Group. V chce areálu vybudovat čtvrť s byty, obchody a kancelářemi za přibližně 200 milionů eur (4,9 miliardy korun). Informují o tom Hospodářské noviny.

Pozemky mají rozlohu téměř 17 hektarů. „Zástavba začne kancelářskými budovami, zhruba za dva roky bychom mohli zahájit výstavbu 350 bytů různých cenových kategorií. Na zhruba 1,5 hektaru bude park,“ sdělil deníku Palička. Na první kancelářské prostory o rozloze 45 tisíc metrů čtvereční už je vydáno stavební povolení.

Red Group chtěla v areálu původně postavit kancelářskou budovu za dvě miliardy korun, mrakodrap s byty a přestavit původní tovární budovy na loftové byty. Pak ale na firmu dopadla krize. „Projekt byl pro nás příliš velký, proto jsme prodali Pentě,“ řekl ředitel Red Group Richard Ness. O detailech transakce nechtěla ani jedna ze stran mluvit.

Partnera pro Waltrovku hledal Red Group přes dva roky. Developer nejprve tvrdil, že se chce zbavit jen okrajových částí území. „Situace Red Group není jednoduchá,“ uvedla už v květnu ředitelka tuzemské pobočky realitní společnosti Knight Frank Zdeňka Klapalová. Penta o koupi vyjednávala přímo s věřitelem Red Group, kterým je irská Národní agentura pro správu majetku (NAMA).

Autor: ČTK, bru