Penta koupí bývalou poštu u Masarykova nádraží | e15.cz

Penta koupí bývalou poštu u Masarykova nádraží za minimální nabídkovou cenu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Česká pošta prodá svou budovu v Hybernské ulici u Masarykova nádraží v Praze společnosti Penta za minimální nabídkovou cenu 220 milionů korun. Penta byla v e-aukci jediným zájemcem. Informaci potvrdil mluvčí Penty Investments Ivo Mravinac.

Pošta v objektu provozovala pobočku a depo. Provoz obou částí do loňského roku ukončila. Penta staví v těsné blízkosti Masarykova nádraží nový multifunkční objekt a zároveň pracuje na rekonstrukci nádraží.

„Dnes proběhla e-aukce budovy pošty v Praze v ulici Hybernská, ze které vyšel vítěz, který nabídnul 220 milionů korun, což byla zároveň minimální nabídková cena. Nyní budou probíhat následné kroky, jako podpis smlouvy a složení ceny,“ řekl mluvčí pošty Ivo Vysoudil.

Projekt zásadní modernizace Masarykova nádraží

Video se připravuje ...

Penta podle Mravinace plánuje, že zrekonstruuje památkově chráněnou část objektu a druhou nevyhovující část zbourá. Na místě chce vybudovat komerční prostory. Historickou budovu nádraží z 19. století a jeho okolí začaly dráhy společně se společností Penta Real Estate opravovat v roce 2011. Dosud bylo zrekonstruováno například zastřešení odjezdové haly, skleněné průčelí, technologie, žulová podlaha, toalety a některé obchodní prostory. Vznikly také nové pokladny ve větší blízkosti nástupišť.

Na brownfieldu u Masarykova nádraží směrem k autobusovému nádraží Florenc Penta chystá další výstavbu. Celkem hodlá v lokalitě investovat deset miliard korun.

Autor: ČTK

Nejčtenější

Newslettery