Penta získala na projekt Florentinum nový úvěr 150 milionů eur | E15.cz

Penta získala na projekt Florentinum nový úvěr 150 milionů eur

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční skupina Penta získala na svůj první pražský realitní projekt, administrativní budovu Florentinum v centru Prahy, nový investiční úvěr 150 miliónů eur (4,1 miliardy korun) se splatností na sedm let. Refinancování původního úvěru z roku 2013 (ve výši tři miliardy korun) poskytly Komerční banka a Česká spořitelna.

„Florentinum je dnes obsazené z 97 procent. Mimořádné podmínky úvěru dokládají důvěru bank jak k samotnému projektu, tak k naší investiční skupině,“ uvedl investiční ředitel Penty pro divizi obchodního rozvoje Petr Palička.

„Poskytnutý úvěr bude bezesporu jedním z největších financování na českém realitním trhu v roce 2015,“ uvedl manažer Komerční banky pro strukturované financování Michal Kunc. Florentinum je svou velikostí a kvalitou jedinečným projektem v centru Prahy a na českém trhu vůbec, doplnil manažer České spořitelny Filip Hradec.

Po 20 měsících stavby bylo Florentinum otevřeno v lednu loňského roku. K dnešnímu dni je téměř plně obsazeno, mezi nejvýznamnější nájemce patří společnost EY, advokátní kanceláře Havel,Holásek & Partners, Fortuna, Renomia, Veolia, BlueLink (Air France), RSJ, HSBC Bank a Bank of China.

Penta je středoevropská investiční skupina, založená v roce 1994. Působí zejména ve zdravotnictví, finančních službách, výrobě, maloobchodu a v realitách. Skupina vlastní aktiva v hodnotě 6,7 miliardy eur (přes 180 miliard korun). Penta působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě, Mnichově, kyperském Limassolu, Amsterdamu a na ostrově Jersey.

Autor: ČTK