Partners si v Praze na Chodově postaví novou centrálu | E15.cz

Poradci z Partners nevěří na práci z domu. V Praze na Chodově si postaví novou centrálu

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Na pražském Chodově vyroste nové kancelářské centrum. Nepostaví ho žádný developer, ale poradenská společnost Partners zaměřená na prodej pojistek, hypoték a dalších finančních produktů. Do plánované budovy poblíž obchodního centra Westfield Chodov přestěhuje svou centrálu z administrativního centra Prague Gate, které je rovněž na Chodově.

„Chceme vytvořit správné pracovní prostředí pro všechny naše lidi. My opravdu na budoucnost home office a Zoomu nevěříme,“ řekl generální ředitel a spolumajitel Partners Petr Borkovec. Investiční rozpočet firma ještě nemá. Šéf Partners však odhaduje potřebnou sumu na přibližně 300 milionů korun. 

Důvodem pro výstavbu nové centrály je také výrazné rozšíření Partners. Skupina již dávno nezahrnuje jen finanční poradenství, ale mimo jiné též investiční společnost Partners, pojišťovnu Simplea, realitní fond Trigea nebo mediální projekty Peníze.cz nebo Finmag. Holding připravuje rovněž vlastní banku. 

První návrh nové budovy od architekta Milana Mlady ze studia Age project počítá s vybudováním 7000 metrů čtverečních kancelářských ploch. „Uvidíme, jak to projde po diskuzi s úřady. Nyní nás čekají dva roky příprav, projektování a povolování,“ dodal Borkovec. Samotná stavba pak bude trvat přibližně další dva roky. Konkrétní místo plánované stavby nechtěl šéf Partners v nynější rané fázi projektu upřesnit.

„U společností se silným lokálním působením, které hledají větší kapacitu kanceláří, to není neobvyklé, i když je obvyklé řešení stavba na klíč od developera s případným následným odkoupením nemovitosti,“ míní vedoucí oddělení pronájmu kanceláří ve společnosti Knight Frank zaměřené na transakce s komerčními realitami Matěj Baranek. „Do vlastních budov se tak pouští firmy, které mají dlouhodobou vizi a snahu budovat silnou značku,“ dodal.

Vlastní kancelářské sídlo si v posledních letech postavila například technologická společnost Livesport. Vyrostlo v Praze u stanice metra Nové Butovice. Vlastní novou centrálu si vytvořil rovněž zbrojařský podnik Omnipol v ulici Nekázanka v Praze 1. Do svého kampusu se plánuje v dalších letech přestěhovat Česká spořitelna. V jejím případě zajistí výstavbu u smíchovského nádraží developerská skupina Sekyra Group. 

Partners zatím nechávají otevřenou otázku, zda si novou centrálu ponechají ve svém vlastnictví. „Pokud vyjde rozumně nájemní výnos, nevylučuji prodej do nemovitostního fondu,“ doplnil Borkovec. 

Ceny pražských kancelářských budov jsou v současnosti podle realitních konzultantů ze společnosti Savills přiměřené, a to navzdory poklesu trhu. „V současné éře nízkovýnosových dluhopisů bude výnosnost pražských kanceláří i nadále přitahovat investory,“ uvedl ředitel investičního oddělení Savills pro Česko a Slovensko Fraser Watson. Roční výnos z nejlepších pražských kanceláří je nyní pro investory 4,1 procenta.