Praha kvůli stavbě Blanky zastaví arbitráž s IDS | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Praha kvůli stavbě Blanky zastaví arbitráž s IDS

Praha kvůli stavbě Blanky zastaví arbitráž s IDS
Tunel Blanka
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Hlavní město nebude kvůli stavbě tunelu Blanka pokračovat v arbitráži s firmou Inženýring dopravních staveb (IDS). Od arbitráže chce upustit budoucí vedení magistrátu, potvrdil kandidát na náměstka primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

S firmou IDS se Praha dosud u rozhodčího soudu přela o nezaplacené faktury za zhruba 152 milionů korun. Stavba tunelu vyjde Prahu na necelých 37 miliard korun.

„Cestou arbitráže jít nechceme. Pokud má Praha nějaké závazky vůči IDS, má je zaplatit. S firmou o tom budeme jednat,“ uvedl Dolínek. K arbitráži přistoupila Praha zhruba před třemi měsíci pod dosluhujícím vedením TOP 09. Firmě IDS město několik měsíců neplatilo za faktury. Podle informací ČTK firma IDS za své služby zatím inkasovala 202 milionů korun, chce ale víc, než bylo v původní smlouvě. Práce na stavbě se protáhly a firmě prý vzrostly náklady.

Rozhodčí soud zasedl dosud třikrát, ani na jednom zasedání nerozhodl. Na posledním jednání pak své posty opustili dva ze tří rozhodců a jednání je zatím oficiálně odročeno na neurčito. Rozhodci podle informací ČTK odstoupili z osobních důvodů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!