Praha má na krku žalobu kvůli zrušenému stavebnímu povolení | E15.cz

Praha má na krku žalobu kvůli zrušenému stavebnímu povolení

Daniel Novák

Právní přestřelka mezi developerskou firmou J. V. Rott a pražskými úřady se vyostřuje. Investor tvrdí, že kvůli machinacím ve stavebním řízení na Praze 1 přišel nezákonně o stavební povolení. Radnice zase stavebníka viní z pokračování ve stavbě navzdory zákazu.

Projekt přestavby bývalé továrny na kočáry na hotel na pražském Starém Městě přišel rozhodnutím magistrátu o stavební povolení. Podle developerské firmy J. V. Rott se to však stalo po machinacích radnice Prahy 1 ve stavebním řízení. Investor kvůli tomu podal žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu.    

Investor tvrdí, že se úředníci Prahy 1 v čele s Pavlem Čižinským (Praha 1 Sobě) dopustili ve stavebním řízení manipulace s dokumenty. Podle stavebníka zmeškali lhůtu pro odvolání vůči stavebnímu povolení. Odvolání podepsané přímo Čižinským pak bylo neoprávněně antedatované, tedy opatřené dřívějším datem, uvádějí představitelé investora. Výsledkem tohoto odvolání bylo, že magistrát stavební povolení zrušil. 

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatnéod 1899 Kč
foto

Roční rozšířené předplatné E15 Premium

Získáte cenově nejvýhodnější roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.

Podmínky pro dodávku periodického tisku formou předplatného zde.
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!