Pražský hotel Hilton je na prodej, možná změní i jméno | E15.cz

Pražský hotel Hilton je na prodej, možná změní i jméno

Hotel Hilton v Praze
Hotel Hilton v Praze
• 
ZDROJ: Euro - Martin Pinkas

ČTK

Největší hotel v Česku, pražský Hilton Prague, je na prodej. Transakci zprostředkuje společnost JLL, kterou pověřil současný majitel Avid Asset Management. Hotelu se 791 pokoji navíc končí manažerská smlouva s řetězcem Hilton, nový majitel ho tak bude moci i přejmenovat.

„Pod správou řetězce Hilton dosáhl hotel Hilton Prague v posledních několika letech výjimečného obchodního růstu. Rozsáhlé investice umožnily hotelu dosáhnout a udržet si nejvyšší standard,“ prohlásil generální ředitel Avid Asset Management Paul Morgan.

Podle něj je nyní ten pravý čas k prodeji této nemovitosti. „Nabízíme tak dalšímu investorovi šanci těžit z těchto předností a nadále vylepšovat jeden z nejlepších hotelů ve střední a východní Evropě,“ dodal.

Prodeji nahrávají příznivé okolnosti

Situace na pražském hotelovém trhu se v poslední době zlepšuje. Letos v srpnu vzrostly celkové příjmy za pokoj meziročně o 5,6 procenta. Zvyšuje se také počet zahraničních turistů. Jen v době letních prázdnin jich do České republiky přijelo o šest procent více.

Podle realitní poradenské společnosti JLL, která prodej Hiltonu zprostředkuje, investice na pražském hotelovém trhu ožívají, jejich objem loni dosáhl 250 milionů eur (zhruba 9,4 miliardy korun). Majitele v poslední době změnily například pražské hotely InterContinental a Kempinski.

Hotel je v dobrém stavu
Budova hotelu je v dobrém stavu, současný majitel do modernizace všech pokojů a zřízení baru Cloud 9 od roku 2004 investoval více než 50 milionů eur (1,4 miliardy korun). Pražský Hilton si pro svůj pobyt v Praze zvolila celá řada světových osobností, přespali zde například i američtí prezidenti Bill Clinton, George W. Bush a Barack Obama.

Kromě takřka osmi stovek pokojů totiž nabízí pražský Hilton i více než 7000 metrů čtverečních konferenčních prostor. Řadí se tím také mezi největší konferenční hotely ve střední a východní Evropě. Nachází se na pravém břehu Vltavy nedaleko stanice metra Florenc

Pětihvězdičkový hotel, jehož autorem je architekt Stanislav Franc, vyrostl ve druhé polovině osmdesátých let. Hotel původně nesl název Atrium podle rozlehlého zaskleného atria, které tvoří střed budovy.

V hotelu byla i restaurace Maze slavného britského kuchaře Gordona Ramsaye, která dostala v roce 2009 michelinskou hvězdičku, avšak zanikla ještě předtím, než bylo ocenění oznámeno.

Podle poradenské společnosti Mag Consulting je průměrná cena pokoje v Hotelu Hilton Prague 250 euro (asi 6950 korun).

Hotel získal řadu ocenění, mimo jiné byl šestkrát za sebou vyhlášen magazínem pro cestovní ruch TTG (Travel trade gazette) nejlepším hotelem v ČR a získal ocenění World Travel Awards v Evropě 2014.

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.