Prodejce stavebnin Woodcote zmírnil ztrátu | E15.cz

Prodejce stavebnin Woodcote zmírnil ztrátu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Martin Siebert

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ani v posledním finančním roce se tuzemský prodejce stavebnin Woodcote CZ nevymanil ze ztráty. V období končícím loni v červenci firma prodělala 21 milionů korun. Je to však o milion menší prodělek než o rok dřív, vyplývá z nové výroční zprávy.

„Finanční rok 2013 byl ve znamení stabilizace a přizpůsobení se vesměs mírně klesajícímu trhu, velmi vysokého tlaku na obchodní marže a nedostatku hotovosti v celém sektoru,“ uvedl ve výroční zprávě většinový majitel firmy Neville George Parry.
Přes tvrdý konkurenční boj se společnosti podařilo zvýšit meziročně tržby o osm procent na zhruba 831 milionů korun.

Na účtu neuhrazené ztráty minulých let je firma v minusu přes 90 milionů korun. K dobru má naopak 19 milionů z nerozděleného zisku.

„V roce 2014 nepředpokládáme výrazné oživení trhů se stavebními materiály a tím je ovlivněna i naše strategie,“ poznamenal Parry. Současně dodal, že jeho firma chce hrát významnou roli v konsolidaci tuzemského a slovenského trhu.

Woodcote začala v Česku prodávat v roce 1992. V roce 2006 se firma dostala pod křídla britské skupiny Wolseley, která ji však předloni prodala Parrymu a seniornímu managementu.