Skanska prodala firmě Deka Immobilien budovu Parkview | E15.cz

Skanska prodala firmě Deka Immobilien za dvě miliardy pankráckou budovu Parkview

ČTK

Vstoupit do diskuze
0

Developerská a stavební firma Skanska prodala kancelářskou budovu Parkview v Praze na Pankráci investiční společnosti Deka Immobilien za 77 milionů eur (asi dvě miliardy korun). Budova nabízí 16 tisíc metrů čtverečních plochy v devíti nadzemních podlažích a 227 parkovacích míst.

„Se společností Deka Immobilien jsme se spojili již v roce 2012, kdy od nás koupila budovu City Green Court. Parkview a City Green Court jsou sesterské projekty, které spojuje nejen lokalita, ale také architektonický design a kvalita výstavby. Nyní se oba objekty ocitnou v portfoliu nemovitostí stejného dlouhodobého vlastníka,“ uvedla viceprezidentka komerčního developmentu Skanska pro ČR a Maďarsko Alexandra Tomášková.

Budova je z 94 procent pronajata. Užívají ji poradenská firma Grant Thornton, správce coworkingových kanceláří Spaces nebo kávový obr Jacobs Douwe Egberts.

Skanska patří k největším stavebním společnostem v Česku a na Slovensku. Zabývá se hlavně silničním a železničním stavitelstvím a betonovými konstrukcemi. Její dceřiné společnosti se zaměřují i na stavbu a development bytů a komerčních nemovitostí převážně v Praze. Skupina je součástí světového koncernu Skanska se sídlem ve Švédsku.

Autor: ČTK
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.