Státní fond životního prostředí ušetřil na pronájmu kanceláří | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Státní fond životního prostředí ušetřil na pronájmu kanceláří

Státní fond životního prostředí ušetřil na pronájmu kanceláří
Sídlo SFŽP
• 
ZDROJ: SFŽP.cz
Daniel Novák

Daniel Novák

Státní fond životního prostředí (SFŽP) se postaral o významnou realitní transakci. Uzavřel smlouvu o pronájmu 7800 metrů čtverečných v budově, která patří fondu ze skupiny německé Deutsche Bank. Nájem nemovitosti v Praze 4 byl největším tuzemským nájemním kontraktem v posledním čtvrtletí loňského roku.

„SFŽP se snažil v loňském roce nalézt vhodnou budovu ve vlastnictví státu, bohužel nebyla nalezena žádná budova s odpovídajícími parametry,“ sdělila mluvčí fondu Lenka Brandtová. Instituce sídlí v budově v Olbrachtově ulici už od roku 2009. Protože německý fond nechtěl přijít o velkého nájemce, byl ochotný jít s nájmem dolů. Zatímco dříve SFŽP platil za metr čtvereční 13,99 eura měsíčně, od začátku letošního roku to je 10,82 eura. Instituce navíc od majitele získala nájemní prázdniny, finanční pobídky na vybavení a mobiliář.

„Podařilo se nám pro státní správu vyjednat výhodnější podmínky, a ušetřit tak státu peníze,“ uvedl Jaromír Smetana, člen představenstva poradenské společnosti DTZ, která státní fond při vyjednávání s Němci zastupovala. Na straně vlastníka jednala při transakci společnost Knight Frank.

Celkové roční náklady fondu životního prostředí na pronájem budou nově činit 1,3 milionu eur. „Náklady spojené s nájmem budovy jsou převážně financovány v rámci takzvané technické asistence z programů Životní prostředí a Nová zelená úsporám,“ dodala zástupkyně SFŽP. Nově uzavřená smlouva platí do konce roku 2020.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!