Václav Matoušek: Prestiž Příkopů půjde díky Hamleys nahoru | E15.cz

Václav Matoušek: Prestiž Příkopů půjde díky Hamleys nahoru

Václav Matoušek: Prestiž Příkopů půjde díky Hamleys nahoru
Královské hračky. Pražská pobočka Hamleys se bude řadit do nejužší špičky hračkářství na světě
• 
ZDROJ: profimedia

Daniel Novák

Pro developera Lordship představuje přilákání hračkářství Hamleys do ulice Na Příkopě vytrhnutí trnu z paty. Projekt vytvářený společně s rakouskou společností Immofinanz totiž svého velkého nájemce hledal relativně dlouho. Nyní však firma nevylučuje expanzi ani do výstavby bytů, říká ředitel Lordshipu Václav Matoušek.

E15: Proč obsazení projektu Na Příkopě hlavním retailovým nájemcem trvalo tak dlouho?

Každá významná nemovitost v tak zásadní lokalitě, jako je pěší zóna Na Příkopě, si vybírá i významného partnera. Usilovali jsme proto, abychom do Prahy přinesli něco unikátního, co jinde nemají. A to se nám myslím podařilo. Usedli jsme za jednací stůl s Pavlem Čmelíkem, což je držitel licence Hamleys pro středoevropský region. Z pohledu naší firmy je samozřejmě důležité, že jako britský developer jsme do Prahy přivedli tak tradiční britskou značku, jakou je právě Hamleys.

E15: Jednáte s někým dalším o pronájmu zbylých obchodů a kanceláří?

Hamleys prakticky vyčerpal obchodní část projektu. Pevně věřím, že zbylé prostory v podobě kancelářských ploch obsadíme poměrně rychle. Ostatně i díky Hamleys se z budovy stane poměrně významná a atraktivní lokalita.

Václav MatoušekVáclav MatoušekAutor: čtk

E15: Aktuálně s radnicí Prahy 7 řešíte také projekt Palác Stromovka. V jaké fázi je jednání?

Naším cílem je projekt co nejrychleji dokončit. Podobně jako v případě budovy Na Příkopě chceme i na Letnou přilákat zajímavé nájemce a služby. To je naše filozofie. Na rozdíl od současného politického vedení Prahy 7 nepreferujeme v místě, kde má stát Palác Stromovka, vyhloubenou jámu po dobu dalších patnácti let.

E15: Je možné, že by do Stromovky přišli také noví hráči typu Hamleys?

Ve všech našich projektech se vždy snažíme nabídnout ty nejkvalitnější služby. V případě Paláce Stromovka to jsou lékaři, veterináři, obchodníci s módou či potravinami a mnozí další. Nejde ale jen o obchod. I v případě administrativní části jsme v jednání s řadou zajímavých značek.

E15: Na jaké další projekty se kromě Stromovky budete dále zaměřovat?

Společnost Lordship se dnes věnuje celé škále projektů. Jmenovat mohu hotely, administrativní projekty, obchodní centra a obchodní parky. Rádi bychom ale aktivity doplnili i o rezidenční projekty. Vidíme prostor u menších, ale kvalitně zpracovaných projektů. Tam dokážeme klientům poskytnout naši přidanou hodnotu.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!