Vítkova CPI kupuje římského developera s obřími dluhy | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Vítkova CPI převezme za euro největší římskou realitní skupinu. Ta se topí v dluzích, píše iHNED.cz

ČTK

Realitní skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka za jedno euro převezme developerskou společnost podnikatele Lucy Parnasiho, která je největším vlastníkem nemovitostí v Římě. Firma je zadlužená, nominální hodnota dluhů činí 700 milionů eur (téměř 18 miliard korun). CPI z toho bankám zaplatí jen část, i tak ale v přepočtu půjde o miliardy korun, uvedl server iHNED.cz.

Společnosti uzavřely dohodu o víkendu. „Hodnota skupiny, kterou přebíráme, se blíží miliardě eur. Její součástí jsou kanceláře, maloobchodní plochy a rozsáhlé pozemky, na nichž je možné vybudovat zcela novou městskou čtvrť,“ uvedl pro Hospodářské noviny (HN) ředitel CPI Martin Němeček. V majetku CPI budou také pozemky, na kterých má stát nový stadion fotbalového klubu AS Řím.

CPI minulý týden také oznámila, že koupila ve Varšavě kancelářskou budovu Warsaw Financial Center (WFC). Cenu neuvedla. Skupina je nyní dominantním developerem v Praze, Varšavě, Římě a Berlíně.

Realitní magnát Vítek koupil další kancelářské centrum za miliardy korun

CPI Property Group v prvních třech čtvrtletích zvýšila čistý zisk meziročně o 22 procent na 221 milionů eur (zhruba 5,6 miliardy korun). Celkové příjmy společnosti v období od ledna do konce září meziročně vzrostly o 12 procent na 491 milionů eur (12,5 miliardy korun).

Ve skupině CPI Property Group vlastní realitní magnát Vítek podíl 87,8 procenta. Společnost má sídlo v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. Vlastní nemovitosti v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku a v Chorvatsku a v menším rozsahu také ve Švýcarsku, Francii, Itálii, Rumunsku, Rusku a Velké Británii. Podle letošního žebříčku časopisu Forbes je Vítek jedním z osmi Čechů, kteří se letos zařadili mezi dolarové miliardáře.

Rothschildové měli Vítkovi pomoci s nájezdem na developerskou skupinu Orco, tvrdí obžaloba

MILIARDÁŘI 2019: realitní nájezdník Vítek se veze na vlně vysokých cen nemovitostí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!