Radovan Vítek: realitní magnát a šéf CPI Property Group | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

MILIARDÁŘI 2019: realitní nájezdník Vítek se veze na vlně vysokých cen nemovitostí

Vladan Gallistl

Vladan Gallistl

Realitní magnát Radovan Vítek může být v posledních měsících spokojen. Během letošního pololetí se zisk Vítkovy CPI Property Group meziročně zvýšil o tři procenta na rekordních 166 milionů eur, což je v přepočtu 4,3 miliardy korun. Vítek v současnosti zažívá skvělé časy, protože hodnota nemovitostí roste v celé Evropě a zároveň se zvyšují nájmy, z čehož majitel realitního impéria CPI Property Group těží.

Radost z úspěšného byznysu tak mohou Vítkovi kalit jen zostřující se právní bitvy s jeho bývalými partnery: miliardáři Markem Čmejlou a Jiřím Divišem. Jejich firma Investhold totiž zažalovala společně se společností Kingstown Capital Management skupinu CPI PG až o sedmdesát miliard korun

MILIARDÁŘI 2019: kdo patří mezi nejbohatší Čechy a co mají společného?

Radovan Vítek

Věk: 48

Obor: reality

Zdroj bohatství: CPI Property Group

Právníci žalobců začali zostra, protože využili americký zákon Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act (RICO), který se používá v boji proti organizovanému zločinu, ale může být aplikován rovněž v byznysových rozepřích. Kromě Vítka jsou v žalobě zmíněni jeho spolupracovníci, matka Milada Malá, bývalý šéf realitní skupiny Orco Jean-François Ott nebo finanční skupina J&T.

Nicméně tento spor zatím nedělá skupině CPI PG potíže, když po oznámení ohledně žaloby dál dokáže upisovat velké objemy svých dluhopisů. Investory tak zjevně nechala rozepře chladnými. 

Andrej Babiš si v žebříčku boháčů pohoršil

Poslední spor je nicméně jen jedním z řady, které Vítek zažil. Byznys v podání Vítka totiž není rozhodně žádná nuda, ale pořádně ostrá jízda. Orco Property Group, Ablon Group a pochopitelně Sazka. To jsou největší nájezdy vystudovaného právníka Radovana Vítka od finanční krize v roce 2008. Ještě předtím pak provedl nepřátelské převzetí družstva Včela. Všechny nájezdy skončily Vítkovým triumfem.

Radovan Vítek si obecně v roce 2019 majetkově polepšil, přesto v žebříčku miliardářů E15 Premium zůstává na stejné pozici jako v žebříčku z roku 2018. Nadále zůstává i dolarovým miliardářem.

Kompletní pořadí nejbohatších Čechů za rok 2019 vychází už 18. listopadu v magazínu E15 Premium. Vydání seženete ve vašich trafikách a na www.ikiosek.cz.

Miliardáři? Tyto české podnikatele vnímá veřejnost jako mnohem bohatší, než v reálu jsou
MILIARDÁŘI 2019: jasný vládce žebříčku Kellner dokáže být ve správný čas na správném místě
Patrik Tkáč: finančník s vášní pro víno. V žebříčku miliardářů nadále patří vysoko
Daniel Křetínský: Radost z akviziční expanze kalí jen fotbalová skvrna

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!