Volím minerální izolaci, chci totiž ušetřit!

Zdroj: IP Polná

Neustále přemýšlíme na čem ušetřit a už nás nic nenapadá. Jíme střídmě, nové oblečení si dopřejeme jen sem tam a šetřit na partnerovi nebo dětech nepřipadá v úvahu. Dobře. Co takhle ušetřit na provozu domu tím, že kvalitně zateplíme strop minerální izolací? Je to levné, rychlé a roční úspora za teplo je najednou v řádech tisíců!

Ploché střechy

Zateplení plochých střech starších domů, bytových domů a někdy i novějších paneláků není v mnoha případech ideální. Izolace je buď nekvalitní nebo po mnoha letech slehla vlivem vlastní váhy a vlhkost dokonala dílo zkázy. Ploché střechy jsou naštěstí převážně dvouplášťového provedení. Do dutiny nad stropem se jednoduše zafouká minerální izolace MAGMARELAX®. Ta je nerostného původu, díky čemuž dobře vzdoruje ohni a zlepší požární odolnost domu. Dále zabraňuje srážení vlhkosti, nechutná hlodavcům a je odolná vůči plísni. Tyto výborné vlastnosti zaručují životnost na dlouhou řadu let.

Tuto izolaci je nejvhodnější provést na jaře nebo v létě. Rovné střechy totiž často nemají revizní otvor, a proto se musí nejprve vytvořit. K tomu je potřeba pěkné počasí. Zateplení v tomto ročním období uvítáte i proto, že za parných letních dnů prostupuje rozpálenou střechou nesnesitelné horko.

Ukázka izolace ploché střechyUkázka izolace ploché střechy | IP Polná

Sedlové střechy

Izolují se nejlépe do dutiny v podlaze půdy, zateplí se i velmi těžko přístupné prostory. Stačí jen několik otvorů do podlahy půdy, které se po zafoukání znovu uzavřou. A pokud není dutina v podlaze k dispozici nebo je příliš nízká, nafouká se izolační vata přímo na podlahu půdy. V takovém případě stačí vrstva o síle 20-25 centimetrů. Poměr ceny a úspory nákladů na topení zde potom vyjde nejlíp. Půda však není jinak využitelná.

K foukání do nové podlahy na půdě přistoupíme, chceme-li dále využívat půdní prostor k letnímu bydlení nebo k relaxaci. Vytvoří se lehká, velmi stabilní nová podlaha. Stropní systém MAGMARELAX® je konstrukce z OSB desek na pero a drážku. Konstrukce se předem připraví a za jeden pouhý den smontována přímo na půdě. Tentýž den se zafouká minerální izolací a uzavře. Kromě vynikající tepelné izolace vznikne protihluková a protipožární vrstva!

Auto, z kterého je izolace MAGMARELAX poháněna do domuAuto, z kterého je izolace MAGMARELAX poháněna do domu | IP Polná

Okály

Velký problém s únikem tepla mají i majitelé okálových domů. Různé zateplení půdy pomocí rohoží z minerální vlny nebo jiných technologií nejsou spolehlivé. Takováto zateplení mají za následek zadržování vlhkosti a vznik plísní.

Firmě IP POLNÁse podařilo tento složitý technologický problém vyřešit. Naši odborníci našli způsob, jak strop okálu tepelně izolovat, a přitom zajistit přirozenou ventilaci. Nové řešení stropního systémuMAGMARELAX® zateplí podlahu půdy bez tepelných mostů a zároveň zachová dobré proudění vzduchu. Aby systém bezvadně fungoval, tak byly vyvinuty zcela nové typy odvětrávacích mřížek, lišt a speciálních průduchů.

Výhody

Zateplení dvouplášťových střech přináší i další výhody. Často se při něm musí vytvořit revizní otvory nebo střešní vikýře. V budoucnu je oceníme například, když přivolaná hasičská záchranná hlídka přijede likvidovat hnízda sršňů a vos, jejichž obyvatelé koncem léta terorizují okolí.

Pobyt v letních dnech se tak stane příjemným a v zimě vám naopak nebude zima. To, co ale uvítáte ze všeho nejvíc, jsou tisíce ušetřených korun za topení bez ohledu na to, jestli budou ceny paliv stoupat.

Vyřeším to ještě dnes

Tak neváhejte a vyplňte nezávazný poptávkový formulář. Termín lze domluvit ve velmi krátké lhůtě, zpravidla do čtrnácti dnů. Technik zdarma provede kontrolu domu, poradí a navrhne řešení. Ve smluvený den pak přijedou odborní pracovníci firmy a pustí se hned do práce!