Zámeček Masarykova kancléře Přemysla Šámala je po 20 letech na prodej | E15.cz

Zámeček Masarykova kancléře Přemysla Šámala je po 20 letech na prodej

Zámeček Masarykova kancléře Přemysla Šámala je po 20 letech na prodej
Neorenesanční zámeček v Praze-Hodkovičkách postavený na konci 19. století továrníkem Hansem Kropfem směřuje po dvaceti letech ke změně majitele. Neorenesanční vilu v Praze-Hodkovičkách vlastnil Přemysl Šámal, prvorepublikový politik a kancléř Tomáše G. Masaryka i Edvarda Beneše.
• 
ZDROJ: Petr Vomastek

Daniel Novák

Neorenesanční zámeček v Praze-Hodkovičkách postavený na konci 19. století továrníkem Hansem Kropfem směřuje po dvaceti letech ke změně majitele.

Vilu po průmyslníkovi vlastnil Přemysl Šámal, prvorepublikový politik a kancléř Tomáše G. Masaryka i Edvarda Beneše. “Očekávám, že nabídka vzbudí zájem bohatých a úspěšných podnikatelů a manažerů,” uvedl realitní obchodník Petr Vomastek, který prodej nemovitosti zprostředkovává. Předpokládanou cenu nekomentoval.

Vlastníkem vily na pozemku o dvou tisících metrech čtverečních je manažerka Komerční banky, která si však přála zůstat v anonymitě. Zámeček u lesoparku si pořídila v roce 1997, poté ho s využitím dobových fotografií kompletně zrekonstruovala. Na novém interiéru zámečku se podílel rovněž letos zesnulý designér Bořek Šípek.

Werichovu vilu získala mecenáška Mládková. Udělá v ní centrum komiků

Děčínský rodák Hans Kropf patřil kromě podnikání ve stavebnictví mezi průkopníky razítkářství, zcela nové odnože filatelie. Podařilo se mu shromáždit a katalogizovat velkou část razítek Rakouska-Uherska. Přemysl Šámal se k zámečku dostal sňatkem s Kropfovou dcerou, akademickou malířkou a historičkou umění Pavlou Kropfovou.

Vila Lalotta

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!