Zámeček Masarykova kancléře Přemysla Šámala je po 20 letech na prodej | E15.cz

Zámeček Masarykova kancléře Přemysla Šámala je po 20 letech na prodej

Neorenesanční zámeček v Praze-Hodkovičkách postavený na konci 19. století továrníkem Hansem Kropfem směřuje po dvaceti letech ke změně majitele. 

Neorenesanční vilu v Praze-Hodkovičkách vlastnil Přemysl Šámal, prvorepublikový politik a kancléř Tomáše G. Masaryka i Edvarda Beneše.
Neorenesanční zámeček v Praze-Hodkovičkách postavený na konci 19. století továrníkem Hansem Kropfem směřuje po dvaceti letech ke změně majitele. Neorenesanční vilu v Praze-Hodkovičkách vlastnil Přemysl Šámal, prvorepublikový politik a kancléř Tomáše G. Masaryka i Edvarda Beneše.
• 
ZDROJ: Petr Vomastek

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Neorenesanční zámeček v Praze-Hodkovičkách postavený na konci 19. století továrníkem Hansem Kropfem směřuje po dvaceti letech ke změně majitele.

Vilu po průmyslníkovi vlastnil Přemysl Šámal, prvorepublikový politik a kancléř Tomáše G. Masaryka i Edvarda Beneše. “Očekávám, že nabídka vzbudí zájem bohatých a úspěšných podnikatelů a manažerů,” uvedl realitní obchodník Petr Vomastek, který prodej nemovitosti zprostředkovává. Předpokládanou cenu nekomentoval.

Vlastníkem vily na pozemku o dvou tisících metrech čtverečních je manažerka Komerční banky, která si však přála zůstat v anonymitě. Zámeček u lesoparku si pořídila v roce 1997, poté ho s využitím dobových fotografií kompletně zrekonstruovala. Na novém interiéru zámečku se podílel rovněž letos zesnulý designér Bořek Šípek.

Děčínský rodák Hans Kropf patřil kromě podnikání ve stavebnictví mezi průkopníky razítkářství, zcela nové odnože filatelie. Podařilo se mu shromáždit a katalogizovat velkou část razítek Rakouska-Uherska. Přemysl Šámal se k zámečku dostal sňatkem s Kropfovou dcerou, akademickou malířkou a historičkou umění Pavlou Kropfovou.

Vila Lalotta