Řetězec Tesco obnoví výplatu dividendy, společnosti také stoupl zisk | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Řetězec Tesco obnoví výplatu dividendy, společnosti také stoupl zisk

ČTK

Největší britské maloobchodní společnosti Tesco stoupl v pololetí letošního fiskálního roku provozní zisk bez zahrnutí mimořádných položek o 27 procent na 759 milionů liber (22,2 miliardy korun). Firma, která působí i v České republice, současně oznámila, že poprvé od fiskálního roku 2014/2015 vyplatí dividendu.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali, že firma za šest měsíců do konce srpna vykáže zisk kolem 700 milionů liber. Tesco současně uvedlo, že srovnatelné tržby v Británii, tedy tržby v britských obchodech otevřených nejméně rok, se v druhém čtvrtletí zvýšily o 2,1 procenta. Růst zaznamenaly již sedmé čtvrtletí za sebou.

"Tržby rostou, zisky rostou, stále se zvyšuje generování hotovosti a úroveň čistého dluhu je méně než poloviční, než byla před třemi lety, kdy jsme zahájili vzestup," uvedl generální ředitel Dave Lewis.

Nakupující přetížili systém nového e-shopu diskontu Lidl. Ten za první týden navštívilo sedm set tisíc lidí

Firma vyplatí předběžnou dividendu ve výši jedné pence na akcii. Obnovení výplaty dividendy je nejsilnějším signálem toho, že firma opět začíná mít pevnou půdu pod nohama poté, co se dostala do problémů kvůli změně nákupních zvyklostí, růstu konkurence německých diskontů Aldi a Lidl a účetnímu skandálu v roce 2014.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!