Reuters propustí dva tisíce lidí, vydělal „jen“ sedm miliard | E15.cz

Reuters propustí dva tisíce lidí, vydělal „jen“ sedm miliard

Reuters - sidlo
Reuters - sidlo
• 
ZDROJ: Thomson Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Globální zpravodajské a informační společnosti Thomson Reuters klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 2,4 procenta na 286 milionů dolarů (sedm miliard korun).

Firma současně oznámila, že zrušit po celém světě zruší zhruba 2000 pracovních míst ze 48 tisíc a v souvislosti se zefektivněním svého podnikání zaúčtuje ve čtvrtém čtvrtletí mimořádné náklady 200 až 250 milionů dolarů.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 54 centů, a překonal tak odhady analytiků, kteří čekali zisk 47 centů na akcii. Příjmy činily 1,52 miliardy USD a zůstaly na zhruba stejné úrovni jako loni. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů se zvýšily o jedno procento.

Restrukturalizace se dotkne 39 zemí a 150 lokací a zaměří se hlavně na divize Financial & Risk, která poskytuje zpravodajství a analýzy firmám z oblasti finančních služeb, a Enterprise, Technology & Operation Group. Firma však neplánuje žádné propouštění ve zpravodajské redakci Reuters. V současnosti má firma podle svého mluvčího po celém světě 48 tisíc zaměstnanců.

Společnost potvrdila, že za celý rok očekává zvýšení příjmů o dvě až tři procenta. Kvůli mimořádným nákladům však snížila odhad provozní ziskové marže, tedy podílu provozního zisku na tržbách, na 16 až 17 procent z dosavadních 18,4 až 19,4 procenta.

Skupina Thomson Reuters vznikla v roce 2008, kdy kanadská informační společnost Thomson dokončila převzetí věhlasné tiskové agentury Reuters.

Jejími hlavními konkurenty v oblasti zpravodajství a finančních služeb jsou společnosti Bloomberg a Dow Jones.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah