Růst americké ekonomiky se mírně zrychlil | E15.cz

Růst americké ekonomiky se mírně zrychlil

Ben Bernanke, Fed
Ben Bernanke, Fed
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Share on Facebook Messenger
Americká ekonomika pokračovala v posledních dvou měsících v růstu a jeho tempo se o něco zrychlilo. Uvedla to dnes podle agentury Reuters americká centrální banka (Fed) v situační zprávě o vývoji ekonomiky zvané Béžová kniha.

„Zprávy z 12 distriktů Fedu naznačily, že celková ekonomická aktivita od počátku dubna do konce května expandovala mírným tempem,“ uvedla banka ve zprávě založené na průzkumech u podnikatelů v celé zemi. V minulé zprávě z 11. dubna Fed označil tempo růstu za „skromné až mírné“.

Najímání nových pracovních sil „vykázalo skromný nárůst“, což bylo stejné hodnocení jako v dubnu. Podle vládních statistik se tvorba pracovních míst na jaře po silném zimním růstu výrazně zpomalila a minulý měsíc vzniklo jen 69 tisíc míst, nejméně za celý rok.

„Ekonomický výhled zůstává příznivý, naše kontakty jsou ale ve svém optimismu obezřetnější,“ uvedl Fed. Inflační tlaky byly podle zprávy umírněné, zčásti díky poklesu cen energie.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.