Mobilní Rozhlas získá desítky milionů od Pale Fire Capital | E15.cz

Služba Mobilní Rozhlas roste. Investor Pale Fire Capital do ní vloží desítky milionů

Patrik Borýsek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Zakladatel aplikace Mobilní Rozhlas Ondřej Švrček prodává většinu svého podílu v této komunikační bráně. Podíl osmdesát procent získá investor do rizikového kapitálu Pale Fire Capital. Službu, která dokáže občanům zasílat hromadné zprávy třeba o výjimečných událostech, využívá téměř tisícovka obcí a měst.

Výnos z transakce ve vyšších desítkách milionů korun poslouží k dokončení vývoje a následné expanzi služby i do zahraničí. Společnost Pale Fire Capital Jana Barty, Dušana Šenkypla a Davida Holého zatím v projektu držela deset procent. V novém uspořádání jich bude mít osmdesát, přičemž 16,6 procenta si ponechá Ondřej Švrček pokračující na postu ředitele a zbytek připadne na klíčové pracovníky.

Platforma sází na oblast smart governance, tedy efektivnější státní správy. „Máme ambici vytvořit z Mobilního Rozhlasu nejužitečnější digitální nástroj pro komunikaci státní správy, ale také nastartovat revoluci ve změně přístupu k chytré komunikaci v mnoha zemích,“ říká David Holý z Pale Fire Capital.

Mobilní Rozhlas, který funguje jako web i mobilní aplikace, umí posílat informace pomocí SMS zpráv, e-mailů či přímo do telefonu. Dovede informovat o výpadcích energií, kultuře, ztracených zvířatech či závadách. Do konce roku chtějí autoři představit i sousedskou sociální síť.

Službu využívá přes 960 českých samospráv včetně pražských, brněnských nebo ostravských městských částí. Počet registrovaných občanů překročil 450 tisíc. Platforma už stačila rozeslat 22 milionů zpráv a odbavila  přes 25 tisíc občanských podnětů. Ve spolupráci s aplikací Záchranka je součástí digitálního Systému doplňkové výstrahy obyvatelů pro rychlou komunikaci v situacích ohrožujících život.

„Uvažujeme o expanzi do Německa, Itálie čí Velké Británie. Komunikujeme i s partnerem ve Spojených státech,“ sdělil deníku E15 Švrček. „Cena pro malé samosprávy činí tisíc korun měsíčně, pro velké deset tisíc korun. Ušetří jim to čas i peníze,“ dodává. 

Švrček v minulosti založil například slevový agregátor Zlaté Slevy, reklamní systém PayLo či portál SMSbrána. V roce 2009 rozjel vývojářskou společnost Neogenia.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah