Mobilní Rozhlas získá desítky milionů od Pale Fire Capital | E15.cz

Služba Mobilní Rozhlas roste. Investor Pale Fire Capital do ní vloží desítky milionů

Patrik Borýsek

Zakladatel aplikace Mobilní Rozhlas Ondřej Švrček prodává většinu svého podílu v této komunikační bráně. Podíl osmdesát procent získá investor do rizikového kapitálu Pale Fire Capital. Službu, která dokáže občanům zasílat hromadné zprávy třeba o výjimečných událostech, využívá téměř tisícovka obcí a měst.

Výnos z transakce ve vyšších desítkách milionů korun poslouží k dokončení vývoje a následné expanzi služby i do zahraničí. Společnost Pale Fire Capital Jana Barty, Dušana Šenkypla a Davida Holého zatím v projektu držela deset procent. V novém uspořádání jich bude mít osmdesát, přičemž 16,6 procenta si ponechá Ondřej Švrček pokračující na postu ředitele a zbytek připadne na klíčové pracovníky.

Platforma sází na oblast smart governance, tedy efektivnější státní správy. „Máme ambici vytvořit z Mobilního Rozhlasu nejužitečnější digitální nástroj pro komunikaci státní správy, ale také nastartovat revoluci ve změně přístupu k chytré komunikaci v mnoha zemích,“ říká David Holý z Pale Fire Capital.

Mobilní Rozhlas, který funguje jako web i mobilní aplikace, umí posílat informace pomocí SMS zpráv, e-mailů či přímo do telefonu. Dovede informovat o výpadcích energií, kultuře, ztracených zvířatech či závadách. Do konce roku chtějí autoři představit i sousedskou sociální síť.

Službu využívá přes 960 českých samospráv včetně pražských, brněnských nebo ostravských městských částí. Počet registrovaných občanů překročil 450 tisíc. Platforma už stačila rozeslat 22 milionů zpráv a odbavila  přes 25 tisíc občanských podnětů. Ve spolupráci s aplikací Záchranka je součástí digitálního Systému doplňkové výstrahy obyvatelů pro rychlou komunikaci v situacích ohrožujících život.

„Uvažujeme o expanzi do Německa, Itálie čí Velké Británie. Komunikujeme i s partnerem ve Spojených státech,“ sdělil deníku E15 Švrček. „Cena pro malé samosprávy činí tisíc korun měsíčně, pro velké deset tisíc korun. Ušetří jim to čas i peníze,“ dodává. 

Švrček v minulosti založil například slevový agregátor Zlaté Slevy, reklamní systém PayLo či portál SMSbrána. V roce 2009 rozjel vývojářskou společnost Neogenia.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!