Start-up Peevo končí. Na rozvoz piva domů zákazníky nenalákal | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Start-up Peevo končí. Na rozvoz piva domů zákazníky nenalákal

Start-up Peevo končí. Na rozvoz piva domů zákazníky nenalákal
Peevo
• 
ZDROJ: Peevo

mit

Ambiciózní myšlenka podnikatelů Matúše Karaffa a Marka Hotovčina na rozvoz piva z minipivovarů vydržela pouze půl roku. Služba, která chtěla navázat na úspěch rozvozu jídla a potravin až domů, nezískala dostatek zákazníků. 

O konci start-up informoval na svých facebookových stránkách a v pravidelném newsletteru. „Na začátku jsme si stanovili plány a cíle a energie vynaložená na jejich plnění se pomalu stávala neúnosnou,“ vysvětlili na webu zakladatelé, kteří stojí například za vznikem největšího českého e-shopu s dětským zbožím Feedo.

Podle dvojice by služba mohla fungovat s dalšími investicemi, dodatečné peníze se však rozhodli do projektu už nevložit. Provoz služba ukončí 13. května.

Peevo se zaměřilo především na milovníky piva z malých pivovarů, jejichž nabídku služba pravidelně obměňovala. V únoru oznámila expanzi i za hranice hlavního města, ani to však nestačilo na rozšíření zákaznické báze. Podle hodnocení služby si mnozí klienti stěžovali na vysoké ceny čepovaného piva, ke kterým se připočítávaly další částky za dopravu.

Českým start-upům chybí zdravé sebevědomí, říká šéf fondu UP21 Vítek Šubert

 

Autor: mit
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!