Agentura Getty Images prý změní majitele | E15.cz

Agentura Getty Images prý změní majitele

Getty images vyzkoušela během olympiády v Londýně řadu novinek
Getty images vyzkoušela během olympiády v Londýně řadu novinek
• 
ZDROJ: profimedia.cz

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Investiční společnost Carlyle Group ještě dnes oznámí převzetí fotografické agentury Getty Images. Cena může přesáhnout 3,5 miliardy dolarů, napsala agentura Reuters.

Podle neveřejných zdrojů Reuters se nyní dojednávají podrobnosti transakce a zatím tak není zcela jisté, že k prodeji opravdu dojde. Společnost Hellman & Friedman, která Getty Images koupila před čtyřmi lety za 2,4 miliardy dolarů, na kontraktu zřejmě vydělá. Cena fotografické agentury se totiž odhaduje na částku o více než miliardu dolarů vyšší.

O Getty Images byl údajně velký zájem. Carlyle Group musela překonat nabídky dalších investičních fondů jako TPG Capital či Charterhouse Capital Partners. Množství investičních firem totiž nyní podle Reuters disponuje nadbytečným kapitálem, který se snaží uplatnit.

Jak se připravují na letní hry fotografické agentury?

Getty Images se od převzetí Hellman & Friedman velmi daří. Zisky setrvale rostou díky stoupající poptávce po fotografiích a videích, pomohla i řada akvizic.

Obrazová agentura Getty Images působí ve více než sto zemích světa. Firma založená v roce 1995 se dokázala přizpůsobit posunu od tištěných médií k těm internetovým. Na olympiádě v Londýně například přestavila novinku v podobě 3D snímání a panoramatických snímků pořízených dálkově ovládanými fotoaparáty.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah