Apple dál koketuje se zdravotnictvím. Ve svých obchodech bude prodávat měřiče pro diabetiky | E15.cz

Apple dál koketuje se zdravotnictvím. Ve svých obchodech bude prodávat měřiče pro diabetiky

Martin Štorkán

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Technologický gigant Apple stále více proniká do zdravotnického byznysu a ze svých přenosných zařízení postupně vytváří osobní zdravotní centra, která sbírají a analyzují data o kondici uživatelů. Dalším krokem je prodej digitálního měřiče krevního cukru One Drop. Informoval o tom server CNBC.

„Naše podnikání bylo vždy o obohacování lidských životů. Stále více se prostřednictvím našich produktů a služeb dostáváme do segmentu zdravotní péče,“ řekl v interview pro CNBC generální ředitel Applu Tim Cook. „Až se jednou budete ptát, v čem Apple nejvíc posloužil lidstvu, odpověď bude zdravotnictví,“ dodal.

Záhájení prodeje produktu v oficiálních obchodech společnosti signalizuje, že výrobky od Applu stále lépe zvládají lékařsky relevantní úkoly. „Je skvělé, že Apple prodává více a více zařízení, která jsou příjemná pro uživatele a zároveň lékařsky spolehlivá. Měřič One Drop ukazuje, že jsou součástí lidských životů a já bych si přál, aby Apple následovali i další výrobci přenosných zařízení,“ myslí si Aaron Neinstein, endokrinolog ze sanfranciské lékařské školy, který se zabývá léčbou diabetiků. Měřič One Drop prodával Apple doposud jen on-line, ale od minulého týdne jej nabízí i v kamenných prodejnách.

Zařízení One Drop se skládá ze dvou základních částí – měřiče cukru a aplikace pro iPhone či chytré hodinky Apple Watch, která sbírá data a integruje je do aplikace Apple Zdraví, která je vyhodnotí.

„Toto je směr, kam se naše odvětví bude stále více posouvat a konkurovat tak drahému, byrokratickému a nedatovému systému zdravotnictví,“ uvedl šéf newyorského start-upu One Drop Jeff Dachis.

Od klasických lékařských měřičů se One Drop odlišuje tím, že je koncipován jako kus spotřební elektroniky a kromě funkčnosti se výrobce zaměřil i na design. Právě díky němu zapadne měřič na poličky obchodů Apple Store, ačkoli se nejedná o klasickou elektroniku, ale o lékařské zařízení.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah