Apple jedná o plánu vyrábět Apple Watch a MacBooky ve Vietnamu

Světoznámá společnost Apple je americká firma se sídlem v Cupertinu v Kalifornii

Světoznámá společnost Apple je americká firma se sídlem v Cupertinu v Kalifornii Zdroj: Reuters

Světoznámá společnost Apple je americká firma se sídlem v Cupertinu v Kalifornii
Světoznámá společnost Apple je americká firma se sídlem v Cupertinu v Kalifornii
Apple Universal Control
Apple opravil nepříjemné díry v macOS Monterey
5
Fotogalerie

Dodavatelé americké společnosti Apple jednají o plánu, že začnou vyrábět hodinky Apple Watch a notebooky MacBook ve Vietnamu. S odvoláním na informované zdroje to dnes napsal japonský list Nikkei Asia. Čínský dodavatel společnosti Apple Luxshare Precision Industry a tchajwanská společnost Foxconn zahájili zkušební výrobu hodinek Apple Watch v severním Vietnamu, napsal Nikkei.

Společnost Apple požádala dodavatele, aby ve Vietnamu zřídili zkušební výrobní linku pro notebooky MacBook, napsal japonský list. Dodal, že přesun hromadné výroby do země se zpomalil vlivem pandemické situace a také proto, že výroba notebooků si žádá rozsáhlejší dodavatelský řetězec.

Apple přesouvá některé oblasti výroby iPhonů z Číny na jiné trhy, například do Indie, kde na začátku tohoto roku zahájil výrobu iPhonu 13, připomíná agentura Reuters. Americká technologická společnost v Indii plánuje také montovat tablety iPad.

Indie, která je druhým největším světovým trhem s chytrými telefony, stoupá spolu se zeměmi jako Mexiko a Vietnam na významu v očích smluvních výrobců dodávajících americkým firmám. Ti chtějí svou výrobu diverzifikovat a v Číně vyrábět méně.

Video placeholde
All-new AURA Strap 2 Supercharge your fitness • Mobilmania.cz