Apple se přizpůsobil čínským zákonům o kyberbezpečnosti, v zemi postavil první datacentrum | E15.cz

Apple se přizpůsobil čínským zákonům o kyberbezpečnosti, v zemi postavil první datacentrum

ČTK

Vstoupit do diskuze
0

Americká společnost Apple Inc. zřídila své první datové centrum v Číně ve spolupráci s místní společností poskytující internetové služby Guizhou-Cloud Big Data Industry Co Ltd (GCBD). Ke zřízení datového centra americkou firmu přiměly přísnější zákony o kybernetické bezpečnosti, které Peking představil minulý měsíc.

Mluvčí Applu řekl, že zřízení centra je součástí plánované investice firmy ve výši jedné miliardy dolarů (23 miliard korun) v jihočínském regionu Kuej-čou, kde se centrum nachází.

"Zřízení tohoto datového centra nám umožní nejen zlepšit rychlost a spolehlivost našich produktů a služeb, ale současně také vyhovět nově přijatým předpisům," uvedla firma v prohlášení. "Tyto předpisy vyžadují, aby cloudové služby provozovaly čínské společnosti, takže jsme se pro nabídku iCloud spojili s GCBD."

V Číně začal v červnu platit nový zákon o kybernetické bezpečnosti, který nařizuje přísnější kontrolu dat, než jaká existuje v Evropě a ve Spojených státech. Mimo jiné stanoví, že firmy musejí uchovávat veškeré údaje v Číně a provádět přezkoumání bezpečnosti.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.