Avast loni navýšil tržby o víc než osm procent. Po deseti letech jej opustí ředitel Steckler | e15.cz

Avast loni navýšil tržby o víc než osm procent. Po deseti letech jej opustí ředitel Steckler

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Antivirová firma Avast loni zvýšila tržby o 8,3 procenta na 811,5 milionu dolarů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu téměř 18,5 miliardy korun. Tržby táhly dodávky bezpečnostních programů pro PC koncovým zákazníkům. Čistý příjem vzrostl o 6,2 procenta na 270,8 milionu dolarů. 

Tržby za dodávky bezpečnostních produktů na PC domácnostem stouply meziročně o 12 procent na 580 milionů USD. „V souladu s očekáváními předvedla firma silný finanční výkon. Očištěné výnosy skupiny Avast vzrostly o 8,3 procenta na srovnatelné základně, díky zejména dvoucifernému růstu segmentu Consumer Desktop. Rovněž jsme udrželi vysokou úroveň ziskovosti při očištěné EBITDA marži na 54,1 procenta za celý rok,“ uvedl generální ředitel Avastu Vince Steckler.

Navrhovaná výše dividendy za období od 15. května do 31. prosince 2018 je 8,6 centu na akcii, což je v souladu s oznámeními během primární emise akcií. Je to výrazně nad očekáváním trhu, které bylo 4,6 centu na akcii.

V listopadu dosáhl Avast milníku 12 milionů zákazníků platících za PC produkty. „Vedle pokračujícího dobrého růstu na našich tradičních trzích jsme díky naší strategii lokalizace dosáhli výrazné dynamiky i v nových zemích. V roce 2018 jsme i nadále investovali do šíře a kvality našich nabídek. Chystáme další produktové novinky pro rok 2019, včetně nového bezpečnostního řešení Smart Home,“ dodal Steckler.

Za celý letošní rok Avast očekává růst výnosů ve vyšších jednotkách procent a stabilní úroveň EBITDA marže.

Avast zároveň oznámil, že Steckler na konci června po deseti letech odstoupí z představenstva a z pozice generálního ředitele Avastu. Jeho nástupcem bude Ondřej Vlček, který je v současné době prezidentem spotřebitelské divize. Steckler mu bude do poloviny roku 2020 radit.

Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš, firma je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. V roce 2016 Avast koupil konkurenční českou antivirovou firmu AVG. Avast je podle tržeb druhou největší antivirovou firmou na světě za společností Symantec. Produkty Avastu využívá přes 400 milionů uživatelů, z velké části bezplatně.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah