Česká televize odvrátila ztrátu práv na olympiádu. Zatíží ale rozpočet | e15.cz

Česká televize odvrátila ztrátu práv na olympiádu. Zatíží ale rozpočet

Olympijský oheň
Olympijský oheň
• 
ZDROJ: archiv
Michal Nosek

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fanoušci olympijských sportů, kteří se obávali, že si kvůli hrám budou muset pořídit placený televizní kanál, si mohou oddechnout. I přenosy z jihokorejského Pchjongčchangu v roce 2018 a Tokia v roce 2020 uvidí v České televizi.

Česká televize bude vysílat olympijské hry minimálně do roku 2020. Dohodla se na tom se společností Discovery Communications, která se letos nově stala majitelem veškerých práv pro celou Evropu na následujících osm let.

„Je to skvělá zpráva pro český sport. Spolupráce České televize a Českého olympijského výboru se totiž neomezuje pouze na vysílání olympiády, ale její těžiště je rozloženo do celého roku. Má za úkol popularizovat sport, zdravý životní styl a myšlenky olympismu. Jsem rád, že v této práci můžeme i nadále pokračovat,“ řekl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Oblastní ředitelka společnosti Discovery Communications ve střední a východní Evropě, Victoria Davies, ke smlouvě uvedla: „Smlouva představuje především velké vítězství pro všechny příznivce sportu v České republice, protože nepřijdou ani o jedinou minutu přenosů z olympijských her v letech 2018 a 2020. Bohatá olympijská tradice České televize spolu s vícekanálovým vysíláním a digitálními platformami Eurosportu umožní zprostředkovat nikoli pouze nejzajímavější okamžiky, ale každý okamžik olympijských her divákům v České republice na všech typech obrazovek.“

Přestože se nám podařilo od společnosti Discovery Communications získat práva na vysílání olympijských her levněji oproti jejímu původnímu návrhu, budeme muset v oblasti sportovního vysílání hledat nové úspory

Veřejnoprávní televize, která vysílá olympiády od roku 1956, oslovila Discovery Communications hned v okamžiku, kdy bylo jasné, že evropské veřejnoprávní televize od Mezinárodního olympijského výboru práva nezískají.

„Právě rychlost v jednání pak byla i jednou z věcí, které nám při domluvách s novým vlastníkem práv pomohly. Česká televize je po Velké Británii, Holandsku a Finsku teprve čtvrtou stanicí, která dohodu uzavřela, a pro centrální a východní Evropu tak sloužíme i jako jakýsi příklad toho, že domluva možná je,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Divákům televize garantuje plnohodnotné celodenní vysílání olympijských her na programu ČT sport zejména s důrazem na účast českých sportovců. Prodej veškerých práv od Mezinárodního olympijského výboru soukromé společnosti byl podle zástupců veřejnoprávních televizí zásadní ranou pro celoevropský televizní trh. V oblasti sportovních práv se situace v posledních letech mění rychle, jejich ceny stoupají na hodnoty, které se ještě před několika lety zdály zcela nereálné.

„Přestože se nám podařilo od společnosti Discovery Communications získat práva na vysílání olympijských her levněji oproti jejímu původnímu návrhu, budeme muset v oblasti sportovního vysílání hledat nové úspory,“ doplnil Dvořák.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery