CET 21 používá servery Lenovo Flex System pro podporu vysílání | E15.cz

CET 21 používá servery Lenovo Flex System pro podporu vysílání

Zprávy na TV Nova
Zprávy na TV Nova
• 

.

Společnost CET 21, která je správcem několika televizních kanálů včetně TV Nova či portálů Voyo.cz a Tn.cz, se v minulosti potýkala s potížemi při zajištění odpovídající výkonnosti svých interních platforem a aplikací. Rozhodla se proto nahradit zastaralou architekturu datového centra plně integrovaným řešením Lenovo Flex System.

CET 21 musí kromě svých vlastních platforem zajistit také vysokou úroveň služeb pro plně řízené hostingové služby společnosti CME Media Enterprises, která je její mateřskou společností. Ta provozuje celkem 33 televizních stanic napříč střední a východní Evropou, které vysílají pro asi 50 milionů lidí. Nasazení plně integrovaného řešení Lenovo Flex System Enterprise s osmi výpočetními uzly Flex System X240 M5 pomohlo společnosti CET 21 vyřešit problémy s nedostatečným výkonem a nízkou flexibilitou. Toto řešení s sebou přineslo také výrazné zjednodušení celého systému firemní infrastruktury, snížit provozní náklady, prodloužit životnost investic a zvýšit pružnost podnikání CET 21.

Velká firma tohoto typu totiž potřebuje především flexibilitu, vysoký výkon a škálovatelnost, což jsou vlastnosti, které jí umožňují přizpůsobit se aktuálním potřebám. Díky vysoce škálovatelným serverům Lenovo může běžet řada náročných pracovních úloh mnohem snadněji a rychleji. Zaměstnanci navíc stráví méně času nad administrativními úkoly, a zároveň dokáží poskytovat spolehlivé služby, což je v rychle se rozvíjejícím odvětví televizního vysílání nezbytné.

Lenovo Flex System Autor:

„Uvědomujeme si, že pro tak velkou společnost, která dennodenně pracuje s obrovským objemem dat, je plynulý chod serverů zcela zásadní. Jsme rádi, že si společnost CET 21 vybrala právě řešení Lenovo Flex System, které je výsledkem mnohaletého výzkumu, vývoje a zkušeností v oblasti blade serverů,“ říká Karel Jareš, Czech Relationship Manager společnosti Lenovo.

Řešení Lenovo Flex System Enterprise nabízí vynikající výkon díky procesorům Intel Xeon. Dva škálovatelné switche Flex System Fabric EN4093R 10Gb a dva Flex System Fabric FC5022 16Gb SAN zároveň zajišťují extrémní spolehlivost sítí a konektivitu úložiště. Tato hardwarová výbava efektivně podporuje komplexní virtualizační strategii společnosti CET 21 každý den. Společnost je navíc s řešením Lenovo Flex System natolik spokojena, že se již jedná o nasazení dalších Lenovo zařízení do své firemní infrastruktury.

Více informací o serverech Lenovo naleznete na stránkách www.thinkserver.cz.

Autor: .

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.