CETIN se přestěhuje z Žižkova k O2 Aréně | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

CETIN se přestěhuje z Žižkova k O2 Aréně

ČTK

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura CETIN, která pronajímá operátorům svou pevnou a mobilní síť, se v roce 2019 přestěhuje z Olšanské ulice na pražském Žižkově do administrativní budovy vedle O2 Areny ve Vysočanech.

CETIN nyní sídlí v komplexu budov, jejichž součástí je věž mezinárodní telefonní ústředny. Budovy od něj v loňském roce koupila Central Group, která již vlastní nemovitosti i pozemky v okolí, včetně části Nákladového nádraží. Central Group chce v celé oblasti budovat svůj projekt Parková čtvrť za zhruba devět miliard korun.

V komplexu tří propojených desetipatrových věží ve Vysočanech, jejichž stavba začala na podzim 2017 a dokončení se plánuje na jaro 2019, bude CETIN v nájmu. Jeho investory jsou skupiny Kaprain Group a Lighthouse Group.

"Obsadíme zhruba dvě třetiny celého komplexu, tedy prakticky dvě za tří věží, celkově přes 13 tisíc metrů čtverečních. V budově nebudou žádné aktivní telekomunikační technologie - půjde opravdu jen o administrativní centrálu společnosti," dodala mluvčí společnosti Tereza Gáliková.

CETIN vznikl vyčleněním pevné a mobilní sítě od operátora O2. Jeho jediným vlastníkem je investiční skupina PPF, která drží i více než 80 procent O2. CETIN poskytuje velkoobchodní služby O2 a dalším operátorům.

Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické retro

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!