Alibaba představí svůj model umělé inteligence Tongyi Qianwen | e15.cz

Čínská odpověď na ChatGPT. Alibaba představí svůj model umělé inteligence Tongyi Qianwen

Kanceláře Alibaby v Pekingu
Kanceláře Alibaby v Pekingu
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Čínský internetový gigant Alibaba získal souhlas čínských regulačních orgánů a na trh uvede svůj model umělé inteligence nazvaný Tongyi Qianwen. Píše to agentura Reuters. Čínské úřady v poslední době zvýšily podporu společností, které vyvíjejí AI, protože tato technologie se dostává do centra soutěžení se Spojenými státy.

Dohody o spolupráci na trénování vlastních velkých jazykových modelů (LLM) nebo vývoji aplikací jazykových modelů založených na Tongyi Qianwen uzavřely mimo jiné společnosti OPPO, Taobao, DingTalk či univerzita v Če-ťiangu, napsala na sociální síti WeChat divize Alibaba Cloud Intelligence. V příspěvku také uvádí, že v blízké budoucnosti veřejnosti zpřístupní zdrojový kód velkého jazykového modelu pro bezplatné komerční využití.

Video se připravuje ...
Jazykový model ChatGPT je hitem. Umělá inteligence umí stvořit přirozený text

Začátkem tohoto týdne odstoupil z funkce šéf cloudové divize společnosti Alibaba, bývalý generální ředitel skupiny Daniel Zhang. Nahradil ho nově dosazený generální ředitel Eddie Wu. Ten v úterý v interním dopise zaměstnancům sdělil, že AI bude středobodem budoucí strategie společnosti. „Umělá inteligence bude v příštím desetiletí nejvýznamnějším činitelem změn ve všech odvětvích,“ napsal v dopise.

Společnost Alibaba poprvé představila svůj model umělé inteligence Tongyi Qianwen v dubnu. Název modelu lze přeložit jako „hledání pravdy kladením tisíce otázek“. Technologii hodlá čínská společnost integrovat do všech svých obchodních aplikací.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah