Čínský výrobce mobilních telefonů Xiaomi se ve čtvrtletí vrátil k zisku | E15.cz

Čínský výrobce mobilních telefonů Xiaomi se ve čtvrtletí vrátil k zisku

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi ve druhém čtvrtletí hospodařil s čistým ziskem 14,63 miliardy jüanů (47,4 miliardy korun) ve srovnání se ztrátou 11,97 miliardy jüanů ve stejném období loni. Příjmy pak vzrostly o 68,3 procenta díky vysoké poptávce po chytrých telefonech.

Příjmy za tři měsíce do konce června stouply na 45,24 miliardy jüanů z loňských srovnatelných 26,88 miliardy jüanů. Chytré telefony se na celkových příjmech podílejí zhruba 70 procenty.

Příjmy ze zahraniční se více než zdvojnásobily na 16,4 miliardy jüanů a z celkových příjmů tvořily 36,3 procenta. Prudce vzrostl i prodej přístrojů s připojením na internet, včetně chytrých televizí.

Xiaomi zveřejnila první výsledky hospodaření od červencové primární nabídky akcií, ze které získala 4,72 miliardy dolarů (104,8 miliardy korun). Nabídka ohodnotila firmu na 54 miliardy dolarů, což byla zhruba polovina původních odhadů. I tak byla primární nabídka akcií Xiaomi nejvyšší v technologickém sektoru od roku 2014, kdy vstoupil na burzu čínský internetový prodejce Alibaba.

Společnost byla založena v roce 2010 a podařilo se jí rychle získat silnou pozici na trhu chytrých telefonů. Xiaomi je čtvrtým největším výrobcem chytrých telefonů na světě podle odbytu. Kromě chytrých telefonů Xiaomi vyrábí desítky domácích spotřebičů a přístrojů, které lze připojit na internet, včetně skútrů, čističek vzduchu či rýžovarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah