ČRa spustí testy zemské placené televize. Kdo obsadí obrazovky, zatím tají | E15.cz

ČRa spustí testy zemské placené televize. Kdo obsadí obrazovky, zatím tají

Televizi
nezmění technologie, ale obsah
Televizi nezmění technologie, ale obsah
• 

Dušan Kütner

Share on Facebook Messenger
České Radiokomunikace (ČRa) ve své regionální síti spustí na podzim zkušební vysílání první placené televize v pozemním digitálním vysílání. Na konferenci Digimedia to uvedl manažer pro rozvoj služeb a strategie firmy Marcel Procházka s tím, že zároveň bude testovat i hybridní vysílání označované jako HbbTV, v němž se kombinuje televizní vysílání s širokopásmovým internetem.

V sítích pro zemské televizní vysílání (označované zkratkou DVB-T) lze dosud sledovat jen volně naladitelné stanice. Přístup k placeným kanálům vede přes satelit, kabelové sítě a internet.

„Placená platforma v pozemním vysílání má velký potenciál,“ řekl Procházka. To je podle něj možné vidět i ve státech jako Maďarsko, kde je kabelová a satelitní televize výrazně rozšířenější než v Česku, a přesto se placené pozemní televizi velmi daří. V květnu také firma Towercom spustila síť s placenými stanicemi na Slovensku. Procházka ovšem nesdělil, která z tuzemských stanic by se do testů mohla zapojit. V úvahu přichází například Nova Sport, která jako jediná z vlastních stanic Novy není přístupná zdarma a nevysílá přes pozemní vysílače.

„Prioritou CET 21 je zpřístupnit vysílání stanic skupiny Nova co nejvyššímu počtu diváků, a to napříč všemi platformami. Jednání s konkrétními operátory však komentovat nebudeme,“ konstatoval mluvčí Novy Jan Strouhal.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.