Čtyři vrcholní manažeři ČT nechtějí spolupracovat s Dvořákem a odcházejí | E15.cz

Čtyři vrcholní manažeři ČT nechtějí spolupracovat s Dvořákem a odcházejí

Robert Kvapil, Česká televize
Robert Kvapil, Česká televize
• 
ZDROJ: E15 Richard Rames

Aleš Borovan, ČTK, nes

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zvolení nového ředitele České televize Petra Dvořáka minulý týden má první personální dopady. Dnes podali výpověď čtyři vrcholní manažeři televize: obchodní ředitel Robert Kvapil, šéf programových okruhů Radek Žádník, dosavadní šéf zpravodajského kanálu ČT24 Roman Bradáč a finanční ředitelka ČT Lujza Oravcová. Všichni čtyři manažeři odejdou z funkcí k 30. září.

„Dnes jsem se rozhodl podat výpověď. S panem Dvořákem jsem nemluvil. Došel jsem k závěru, že naše představy o ČT jsou neslučitelné a proto uvolním místo Dvořákovu týmu,“ uvedl Kvapil.

Obchodní ředitel Kvapil do ČT nastoupil na podzim roku 2008. Na Kavčí hory přišel z marketingu Lesů ČR. V televizi byl součástí skupiny, která stála za Dvořákovým protikandidátem a dosavadním šéfem ČT24 Romanem Bradáčem. Do této skupiny je řazen i ředitel programových okruhů Radek Žádník nebo ředitel ČT1 Radan Dolejš.

Kdo nastoupí na Kvapilovo místo, není v tuto chvíli jisté, Dvořák zatím odmítá komentovat personální záležitosti. Spekuluje se o bývalém obchodním řediteli Novy Janu Řehákovi nebo bývalém vedoucím elektronických médií OPera Media Martinu Nováčkovi.

Čtětě také:

Bradáč, který byl soupeřem Dvořáka v boji o křeslo generálního ředitele televize, svůj odchod potvrdil iHNed.cz. „Nikdo mě k ničemu netlačil, odcházím dobrovolně,“ řekl. Víc nechtěl výpověď komentovat. Bradáč od roku 1994 působil v zahraniční redakci ČT, nejprve jako řadový redaktor a později jako šéf zahraničního zpravodajství. V letech 2003 až 2008 byl stálým zpravodajem v USA, po návratu se stal ředitelem vnějších vztahů televize. Od listopadu 2009 byl vedoucím sekretariátu generálního ředitele a od letošního srpna vedl jako ředitel kanálu ČT24 zpravodajství televize.

Žádník se stal šéfem všech čtyř programů ČT loni v červenci. Od roku 1994 pracoval v Investiční a poštovní bance, poté vystřídal několik funkcí v několika firmách. Před nástupem do ČT pracoval pro poradenskou společnost Deloitte. Oravcová působila jako finanční ředitelka od ledna 2008. Před tím pracovala v brněnském studiu ČT a ve Slovenské televizi.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu

v kategorii zpravodajství.

Autor: Aleš Borovan, ČTK, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah