Facebook koupí výrobce technologie pro rozpoznávání řeči | E15.cz

Facebook koupí výrobce technologie pro rozpoznávání řeči

Facebook
Facebook
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Provozovatel dominantní světové sociální sítě Facebook má v plánu koupit amerického výrobce technologie pro rozpoznávání řeči a mobilních překladových aplikací Mobile Technologies. Facebook uvedl, že to podpoří jeho snahy o expanzi na poli mobilních komunikací.

„Hlasové technologie se stávají stále důležitějším nástrojem pro ovládání mobilních přístrojů a webu,“ uvedl v pondělí na blogu výkonný ředitel Facebooku Tom Stocky. Společnost cenu za firmu se sídlem v Pittsburghu nezveřejnila.

Mobile Technologies vznikla v roce 2001. Je známa jako výrobce bezplatné mobilní aplikace Jibbigo Translator, která automaticky překládá mluvenou řeč z více než 20 jazyků.

Počátkem srpna představila společnost Motorola, kterou vlastní internetový gigant Google, telefon Moto X se zabudovanou technologií rozpoznávání hlasu. Hlasové rozpoznávání využívá i technologie Siri, která funguje jako osobní asistent u telefonů iPhone od společnosti Apple.

UniCredit Bank: První virtuální bankéřka na Facebooku, která vás osloví Vaším jménem

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.