Facebook po střelbě v novozélandských mešitách zváží omezení živého vysílání | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Facebook po střelbě v novozélandských mešitách zváží omezení živého vysílání

ČTK

Společnost Facebook zvaží možnosti pro restrikce živého vysílání na své sociální síti. S odvoláním na oznámení provozní ředitelky firmy Sheryl Sandbergové o tom informoval zpravodajský server BBC. Firma tak reaguje na nedávnou střelbu ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch, kterou útočník nahrával a vysílal v přímém přenosu. Při teroristickém útoku zahynulo 50 lidí.

Společnost zvažuje, že omezí možnosti vysílat v přímém přenosu například pro ty, kdo v minulosti porušili pravidla užívání sociální sítě.

Podle BBC sedmnáctiminutové video mělo na facebooku 4000 zhlédnutí ještě, než bylo odstraněno. Provozovatelé sociálních sítí měli s jeho odstraněním značné potíže. Originál byl sice z facebooku stažen 12 minut po ukončení živého vysílání, video se ale v editované podobě šířilo dál internetem. Podle BBC měl záznam v den útoku více než 1,5 milionu kopií, objevil se také na platformě Instagram a Youtube.

Datový analytik Vrábel: Facebook obchoduje s vaší identitou, je nebezpečnější než Rusko

Na Novém Zélandě bylo šíření a držení záznamu masakru klasifikováno jako trestný čin.

"Mnozí z vás se oprávněně ptali, jak onlinové platformy, jako je facebook, mohly být zneužity k šíření hrůzného záznamu útoku... Vyslyšeli jsme žádosti, že musíme dělat více - a souhlasíme," napsala Sandbergová v otevřeném dopise, který dnes zveřejnil novozélandský list New Zealand Herald.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!