Google lidem umožní připravit si „internetovou závěť“ pro jejich data | E15.cz

Google lidem umožní připravit si „internetovou závěť“ pro jejich data

Google
Google
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Americká internetová společnost Google umožní svým uživatelům, aby rozhodli, co se s jejich daty stane poté, co zemřou. Podle BBC se tak Google stane první z velkých firem, která tuto citlivou otázku řeší.

„Doufáme, že vám tato nová funkce umožní plánovat váš digitální život po životě takovým způsobem, který bude ochraňovat vaše soukromí a bezpečnost a usnadní život vašim milovaným poté, co odejdete,“ uvedl Google na svém blogu.

Uživatelé služeb firmy, včetně jejího emailu, sociální sítě nebo serveru YouTube, si budou moci zvolit, aby byla jejich data přeposlána konkrétním lidem, nebo po určité době smazána. Na výběr budou mít dobu tří, šesti, devíti a nebo 12 měsíců od data, kdy byl účet naposledy použit.

Předtím, než se však Google odhodlá k jakémukoliv kroku, zašle ještě pro jistotu textovou zprávu na číslo nebo email na druhotnou adresu poskytnutou uživatelem.

Vrakoviště virtuálních životů

Data jsou to nejcennější, co máte

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.